29 квітня у просторі «Open Space Ternopil» відбувся інформаційний семінар в рамках Програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні» (UPBEE). Захід зібрав представників муніципалітетів, експертів та партнерів задля обміну досвідом і кращими практиками у сфері енергозбереження.
Зі вступним словом до учасників звернувся міський голова Тернополя Сергій Надал, який розповів про досягнення громади у сфері енергоефективності та поділився досвідом впровадження комплексних змін.
«Енергоефективність – це питання комплексне, яке передбачає відповідальне управління ресурсами і раціональне спрямування коштів. Тернопіль став одним з перших міст України, яке повністю відмовилося від чотиритрубної системи теплопостачання і перейшло на двотрубну. Завдяки комплексному підходу, всі наші бюджетні установи та 80% будинків споживачів теплової енергії працюють на ІТП. Вдалося створити єдину систему теплопостачання, щоб у випадку надзвичайної ситуації можливо було спрямувати тепло з одного району в будь-який інший, – розповідає міський голова Сергій Надал. – Пишаємось роботою у сфері термомодернізації освітніх закладів громади. Маємо проєкт, який передбачає комплексну термомодернізацію понад 20 закладів освіти. Вже реалізовано один великий проєкт та його енергоспоживання зменшено в рази, і, що найголовніше, – створено комфортні та безпечні умови для навчання. Дякуємо нашим надійним партнерам – Європейському інвестиційному банку, проекту «Угоди мерів - Схід», ПРООН, Європейському союзу, Міністерству регіонального розвитку та іншим».
Учасники семінару обговорили ключові аспекти Програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні»: державну політику щодо управління бюджетними будівлями, економічну вигоду від залучення кредитних коштів, технічні та фінансові механізми впровадження проєктів, а також підтримку громад у реалізації заходів з підвищення енергоефективності. Фахівці з ПРООН, Європейського інвестиційного банку та Міністерства розвитку громад поділилися практичними рекомендаціями і відповіли на запитання представників громад.
Також присутні відвідали термомодернізований дошкільний заклад №32 на вул. Петра Батьківського, – об'єкт Програми, де обговорили практичну доцільність комплексної термомодернізації та її ефективність.
Нагадаємо, у 2024 році завершено роботи із термомодернізації будівлі закладу дошкільної освіти №32 за адресою вул. Петра Батьківського. У 2025-2026 роках продовжиться термомодернізація ще 21-ої будівлі освітніх закладів міста (2 загальноосвітні школи, 2 початкові школи та 17 закладів дошкільної освіти).