Тернопільська міська рада інформує

  • Video
    Звіт міського голови Тернополя Сергія Надала за 2021 рік

Почесні громадяни

СПИСОК ПОЧЕСНИХ ГРОМАДЯН М. ТЕРНОПОЛЯ

1

Голуховскі Агенор, граф – намісник Галичини, уродженець Скали

1867

2

Євсевій Черкавський, доктор, посол до австрійського парламенту

1875

3

Сапєга Адам, князь

1894

4

Леон Пінінський, граф, намісник Галичини

1903

5

Людвік Пунчерт, бургомістр Тернополя

1905

6

Влодзімеж Ленкевич, урядовий комісар Тернополя

 

7

Ридз-Смігли Едвард - Маршал Польщі, уродженець Бережан

1939

8

Шевчук Григорій Іванович, заступник голови Ради міністрів УРСР, колишній перший секретар Тернопільського обласного комітету Комуністичної партії України

1968

9

Йорданов Георгій, перший секретар Слівенського окружного комітету Комуністичної партії Болгарії

1968

10

Андонов Георгій, заступник голови виконавчого комітету Слівенської окружної народної ради Болгарії

1968

11

Ранков Любен, перший секретар Слівенського міського комітету Комуністичної партії Болгарії

1968

12

Йоргов Господін, голова кооперативного господарства с.Загора Слівенського округу Болгарії

1968

13

Ніколова Славка, голова общинного комітету Отєчєствєнного фронту с.Гродєц Слівенського округу Болгарії

1968

14

Домбровський Броніслав Петрович, робітник виробничого об`єднання «Тернопільгаз»

1968

15

Матвєєв Костянтин Боніфатович, ветеран війни, член КПРС з 1918р., персональний пенсіонер

1968

16

Людніков Іван Ільїн, Герой Радянського Союзу, генерал-полковник у відставці, колишній командир 81-го стрілецького корпусу

1969

17

Кучеренко Микола Пантелеймонович, Герой Радянського Союзу, полковник, колишній командир 302-ї Тернопільської стрілецької дивізії (посмертно)

1969

18

Танцоров Григорій Васильович, Герой Радянського Союзу, гвардії молодший сержант, колишній командир батареї САУ-85 (посмертно)

1969

19

Живов Анатолій Павлович, Герой Радянського Союзу, гвардії рядовий, телеграфіст взводу зв’язку 302-ї стрілецької дивізії

1969

20

Хілько Григорій Афанасійович, полковник запасу, ветеран війни

1969

21

Данчев Георгій, громадянин Болгарії

1969

22

Міхайлов Георгій, громадянин Болгарії

1969

23

Чазов Петро Михайлович, ветеран воєн, член КПРС з 1919р.

1969

24

Недєв Слава, громадянин Болгарії

1970

25

Сергель Павло Іванович. Член КПРС з 1920р., персональний пенсіонер

1971

26

Ткач Степан Йосифович. Колишній секретар виконкому Тернопільської обласної Ради депутатів трудящих, персональний пенсіонер

1972

27

Орап Іван Григорович, ветеран війни, персональний пенсіонер

1973

28

Синіцин Іван Мінович колишній заступник голови виконкому Тернопільської міської Ради депутатів трудящих, персональний пенсіонер

1973

29

Дорофєєв Захар Миколайович, колишній перший заступник виконкому Тернопільської обласної Ради депутатів трудящих, персональний пенсіонер

1973

30

Сачко Степан Михайлович, ветеран воєн, персональний пенсіонер

1974

31

Монєтов Микола Олександрович, полковник запасу, ветеран війни

1983

32

Мильчіков Володимир Васильович, Герой Радянського Союзу, викладач Тернопільського філіалу Львівського політехнічного інституту

1983

33

Шалікова Клавдія Ільїна, колишня радистка батареї 302-ї стрілецької дивізії

1984

34

Ігнатьєв Володимир Олександрович, ветеран війни

1984

35

Дергачов Денис Гнатович, ветеран війни

1985

36

Снєжко Андрій Андрійович, ветеран війни

1985

37

Хомський Семен Михайлович, директор ремонтно-механічного заводу

1985

38

Дузь Іван Михайлович, ветеран війни

1985

39

Кудінова Ольга Іванівна, пенсіонер союзного значення, член КПУ

1985

40

Комаров Іван Архипович, голова Тернопільської міської ради ветеранів війни і праці

1989

41

Мирослав – Іван кардинал Любачівський, Блаженніший Верховний Архієпископ УГКЦ

1991

42

Мстислав (Степан Скрипник), Святійший Патріарх УАПЦ

1991

43

Степан Хмара, народний депутат України

1991

44

Олійник В’ячеслав, перший Олімпійський чемпіон збірної команди України з греко-римської боротьби

1996

45

Ющенко Віктор Андрійович, голова правління Національного банку України

1997

46

Устенко Олександр Андрійович, академік, ректор Тернопільської академії народного господарства

2001

47

Шимків Олексій Іванович, пенсіонер-будівельник

2001

48

Яремчук Роман Юліанович, президент ВАТ «Ватра»

2001

49

Любомир (Гузар), Верховний Архієпископ УГКЦ (2002)

2002

50

Герета Ігор Петрович, посмертно

2003

51

Бігуняк Володимир Васильович, проректор Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського

2003

52

Шаблій Олег Миколайович, ректор Тернопільського державного технічного університету ім. І.Пулюя

2003

53

Лук’яненко Левко Григорович, народний депутат України

2004

54

Липницький Микола Адамович, (посмертно)

2006

55

Марчук Іван Степанович, художник

2008

56

Бандера Степан Андрійович, провідник ОУН, Герой України

2010

57

Шухевич Роман Осипович, головний командир УПА у 1942-1950 рр., генерал хорунжий, Герой України

2010

58

Юрій Сергій Ілліч

2010

59

Йосиф Сліпий, Патріарх Української Греко-Католицької Церкви (посмертно)

2011

60

Кудринський Леонід Олександрович, полковник, командир Тернопілського пожежного батальйону (посмертно)

2011

61

Сапеляк Степан Євстахійович , політв’язень, письменник

2011

62

Курбас Олександр-Зенон Степанович, (Лесь Курбас), український режисер, актор, теоретик, драматург, публіцист, перекладач, народний артист УРСР (1925)

2012

63

Коновалець Євген Михайлович, полковник Армії УНР, комендант УВО, голова Проводу українських націоналістів (з 1927), перший голова ОУН

2013

64

Крушельницька Соломія Амвросіївна, українська оперна співачка

2013

65

Чепіль Данило Васильович, архітектор, працював заступником начальника управління містобудування, архітектури та кадастру

2013

66

Бас Павло Іванович, український військовик, учасник АТО

2015

67

Гурняк Віктор Петрович, український військовик, учасник АТО

2015

68

Дрьомін Андрій Сергійович, український військовик, учасник АТО

2015

69

Заплітний Дмитро Іванович, український військовик, учасник АТО

2015

70

Коломієць Федір Федорович, український військовик, учасник АТО

2015

71

Курилович Віталій Іванович, український військовик, учасник АТО

2015

72

Лотоцький Віталій Зіновійович, український військовик, учасник АТО

2015

73

Наливайчук Юрій Богданович, український військовик, учасник АТО

2015

74

Орляк Олександр Володимирович, український військовик, учасник АТО

2015

75

Римар Павло Андрійович, український військовик, учасник АТО

2015

76

Сикліцкий Назарій Олексійович, український військовик, учасник АТО

2015

77

Стефанович Віктор Володимирович, український військовик, учасник АТО

2015

78

Флекей Зіновій Миколайович, український військовик, учасник АТО

2015

79

Юркевич Андрій Михайлович, український військовик, учасник АТО (2015)

2015

80

Кульчицький Сергій Петрович, український військовик, генерал-майор, учасник АТО

2016

81

Вовк Володимир Миколайович, український військовик, учасник АТО

2016

82

Горайський Юрій Володимирович, український військовик, учасник АТО

2016

83

Думанський Михайло Ярославович, український військовик, учасник АТО

2016

84

Питак Андрій Андрійович, український військовик, учасник АТО

2016

85

Стасів Михайло Ярославович, український військовик, учасник АТО

2016

86

Яницький Володимир Ярославович, український військовик, учасник АТО

2016

87

Гоча Аробелідзе, грузинський громадський діяч м. Батумі

2016

88

Кравець Володимир Петрович, ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

2016

89

Колінець Володимир Володимирович, український громадсько-політичний діяч, публіцист, літературознавець, педаго

2017

90

Підлужний Андрій Борисович, український співак, композитор, музикант, телеведучий, продюсер

2017

91

Мельничук Богдан Іванович, український письменник, драматург, редактор, журналіст, краєзнавець

2017

92

Мисла Мирослав Іванович, український військовик, молодший лейтенант, командир взводу окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» 93-ї ОМБр (посмертно)

2017

93

Кудряков Валерій Андрійович, український громадсько-політичний церковний діяч, третій глава Української автокефальної православної церкви у 2000—2015 роках, Митрополит Київський і всієї України (посмертно)

2017

94

Стаюра Володимир Іванович, український інженер, підприємець, меценат, політик, військовик (посмертно)

2017

95

ЛІЩУК Володимир Савич – заступник директора з навчально-тренувальної роботи комунального закладу «Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа «Екстрім»

2018

96

МУЛЯР Руслан Станіславович (посмертно) – учасник АТО, полковник СБ України

2018

97

СТОЙКО Андрій Сергійович (посмертно) – військовослужбовець, учасник подій     Революції Гідності

2018

98

ХАРА Олександр Іванович (посмертно) – учасник бойових дій в ДРА, полковник медичної служби,заслужений лікар України

2018

99

ГАП`ЮК Ярослав Федорович (посмертно) – науковець, активіст, депутат міської ради першого демократичного скликання

2018

100

ДРАПАК Григорій Миронович - артист розмовного жанру

2019

101

СІРИЙ Сергій Антонович -  поет – пісняр (посмертно)

2019

102

ЧУБАТА Дарія Дмитрівна – громадський діяч

2019

103

АНДРЕЙЧИН Михайло Антонович - завідувач кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Тернопільського національного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського

2020

104

ВЕНГРИНОВИЧ Олександр Іванович - голова всеукраїнського товариства «Лемківщина»

2020

105

ГЕРМАН Олег Михайлович - громадський і культурний діяч, поет, графік

2020

106

ГРИЦИШИН Антон Павлович - голова обласної організації «Меморіал» ім. В. Стуса

2020

107

КРОЙТОР Юліан Георгійович - засновник та перший директор Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки

2020

108

ЛЮБАРСЬКА Леся Михайлівна - поетеса, громадський діяч

2020

109

ПЛАСКОНІС Володимир Пилипович - майстер спорту із класичної боротьби, Заслужений тренер з класичної боротьби, екс директор ТСДЮШ олімпійського резерву з греко-римської боротьби

2020

110

ШКРОБОТ Володимир Васильович - генеральний директор КНП «Тернопільська обласна психоневрологічна лікарня»

2020

111

ДЕДЮХ Іван Мирославович - сержант 24 окремого штурмового батальйону «Айдар» Збройних сил України. учасник російсько – української війни (посмертно)

2020

112

ЦИМБАЛІСТИЙ Михайло Васильович    - майор Збройних сил України, учасник російсько – української війни (посмертно)

2020

113

УДІН Євген Тимофійович - громадський діяч, заслужений художник України

2021

114

ЛЕМІШКА Ярослав Петрович - директор Тернопільської обласної філармонії

2021

115

ШЕМЧУК Віктор Вікторович - Президент Національної федерації водно- моторного спорту України

2021

116

ДІАНОВ Михайло Олександрович – військовослужбовець військової служби за контрактом, учасник героїчної оборони Маріуполя, захисник «Азовсталі»

2022

117

ПОЛІЩУК Катерина Олександрівна – парамедик медичного батальйону «Госпітальєри», учасниця героїчної оборони Маріуполя, захисниця «Азовсталі»

2022

118

ПИТЕЛЬ Олександр Ігорович - солдат, в/ч А0998 (посмертно)

2022

119

БАТЬКІВСЬКИЙ Петро Анатолійович - лейтенант, командир мотопіхотного взводу в/ч А 2962 (посмертно)

2022

120

СТЕЦЮК Роман Петрович - старший солдат, оператор вогнеметник групи спецпризначення в/ч А1788 (посмертно)

2022

121

ТЕРЕБІЙ Андрій Богданович - солдат, старший стрілець 3-ї аеромобільної роти в/ч А4165 (посмертно)

2022

122

БРОДА Володимир Орестович- молодший сержант, командир відділення зв’язку в/ч А1556 (посмертно)

2022

123

КУРИК Микола Володимирович - солдат в/ч А 0336 (посмертно)

2022

124

БАБ’ЯК Володимир Степанович- молодший сержант, другої аеромобільно - десантної роти в/ч А 0641 (посмертно)

2022

125

ПАСЛАВСЬКИЙ Василь Степанович - солдат, в/ч А4030 (посмертно)

2022

126

КРАВЧУК В’ячеслав Васильович- полковник, командир роти спецпризначення в/ч А 4048 (посмертно)

2022

127

КОНДРАТЮК Ярослав Сергійович - сержант, в/ч А1556 (посмертно)

2022

128

ДЕРЕХ Віталій Мирославович - молодший сержант, в/ч А4044 (посмертно)

2022

129

ФЕДОРКІВ Андрій Михайлович - солдат, в/ч А7100 (посмертно)

2022

130

МЕЛЬНИК Ігор Васильович - старший розвідник, в/ч А2943 (посмертно)

2022

131

ШИШКОВСЬКИЙ Сергій Олегович - старший бойовий медик, в/ч А 0216 (посмертно)

2022

132

ГЕСЮК Ігор Ярославович - солдат, в/ч А7100 (посмертно)

2022

133

ПОБЕРЕЖНИК  Андрій Дмитрович - солдат, в/ч А3715 (посмертно)

2022

134

ДЯЧЕНКО Микола Миколайович - сержант, в/ч А0693 (посмертно)

2022

135

ОЗІРЕНСЬКИЙ Іван Богданович - солдат, в/ч А7015 (посмертно)

2022

136

ГОЛУБОВИЧ  Микола Васильович - солдат, в/ч А0998 (посмертно)

2022

137 

ЄРМАКОВ Олексій Леонідович - солдат, в/ч А0998 (посмертно)

2022

138

МУДРИЙ Ярослав Володимирович - солдат, в/ч А0998 (посмертно)

2022

139

ГОРЕЙДА Віктор Іванович - солдат, в/ч А0998 (посмертно)

2022

140

ДУДАР Іван Володимирович - солдат, в/ч А0998 (посмертно)

2022

141

ХРУЩ Олег Петрович - солдат, в/ч А0998 (посмертно)

2022

142

ОСАДКО Олександр Остапович - солдат, в/ч А 7170 (посмертно) 

2022

143

ЗАБЛОЦЬКИЙ Іван Васильович - солдат, в/ч А0998 (посмертно)

2022

144

ХУДИЙ Ігор Андрійович - солдат, в/ч А0998 (посмертно) 

2022

145

ЗАБЛОЦЬКИЙ Володимир Олегович- солдат, в/ч А0998 (посмертно)

2022

146

ФОМЕНКО Володимир Вікторович - старший солдат, в/ч А 4056 (посмертно)

2022

147

 ПАВЛИК Михайло Володимирович - старший солдат, в/ч А 7170 (посмертно)

2022

148

ЩЕННІКОВ Євген Олександрович - солдат, в/ч А 7170 (посмертно)

2022

149

ПИСАРЕВИЧ Ігор  Григорович  - солдат- водій, в/ч А7284 (посмертно)

2022

150

ФЕДЬКІВ Ярослав Іванович - солдат, в/ч А4027 (посмертно) 

2022

151

ТЕСЛЮК Володимир Анатолійович - солдат, в/ч А7170 (посмертно)

2022

152

ТОРОГОЙ Володимир Васильович- лейтенант, в/ч А4118 (посмертно)

2022

153

УЗУНАЛОВ Артем Володимирович- сержант, в/ч А3892 (посмертно)

2022

154

ЛЬВІВСЬКИЙ Назар Назарович - солдат, в/ч А 3215 (посмертно)

2022

155

БЛАЖКІВ Володимир Зіновійович- старший солдат, в/ч А7100 (посмертно)

2022

156

РАТНИЧЕНКО Владислав Вікторович - солдат, в/ч А0222 (посмертно)

2022