У Тернополі відбулось офіційне відкриття Денного центру соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою для постраждалих від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.
Участь у відкритті центру взяли представник Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні Хайме Надаль та міський голова Тернополя Сергій Надал.
Денний центр – це доступний та безпечний простір, де в комфортних умовах постраждалі від домашнього насилля можуть отримати комплексну безоплатну допомогу, а саме:
- консультування психолога та соціального працівника;
- первинну правову допомогу;
- інформування про послуги інших організацій та установ, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству;
- послугу соціального супроводу, яка направлена на подолання або мінімізацію наслідків домашнього та/або насильства за ознакою статі.
За потреби, людину можуть розмістити у кризовій кімнаті – тимчасовому притулку для постраждалих, в якому можна перебувати до 10 діб.
«В Тернополі реалізовується черговий проект, який покликаний комплексно допомагати з протидії домашнього насильства. У денному центрі будуть надаватися соціальні, психологічні, юридичні та інші необхідні послуги мешканцям нашої громади. Фонд ООН у галузі народонаселення став надійним партнером: від навчання спеціалістів різних галузей, забезпечення діяльності мобільних бригад та технічної підтримки, яка є дуже потрібною і відчутною особливо в умовах війни, - розповідає Сергій Надал - Ми щиро вдячні Фонду ООН та всім партнерам, які реалізовують проєкт «Міста і громади вільні від домашнього насильства» в нашій громаді». Робота оновленого центру розпочнеться вже від сьогодні».
Від початку роботи і станом на липень, працівники Денного центру надали понад 1000 консультацій, а також 41 людина отримала послугу кризового втручання з розміщенням у кризовій кімнаті.
Як відзначає Хайме Надаль, забезпечення безкоштовного та безперешкодного доступу до безпечних, якісних та спеціалізованих послуг для постраждалих від гендерно зумовленого насильства є однією з ключових цілей Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, особливо під час війни, коли рівень насильства зростає. Відремонтований денний центр – це ще один ресурс, який став доступним для всіх, хто його потребує, у Тернополі.
Особи, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі можуть звертатися за телефоном: 067 118 98 85.
Довідка. Тернопіль з 2021 року є містом-учасником проєкту UNFPA «Міста і громади, вільні від домашнього насильства». Це проєкт, спрямований на посилення спроможності та ролі міст і громад у наданні допомоги постраждалим від домашнього насильства та запобігання таким випадкам. Детальніше про нього можна дізнатися тут.
Крім того, у місті були запущені мобільні бригади соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства. Вони складаються з психолога(-ині), соціального працівника(-иці) та водія(-йки). Команда надає психологічну підтримку постраждалим, розповідає про права і можливості, за потреби скеровує до інших служб, супроводжує на шляху розірвання кола насильства. Контакти мобільних бригад можна дізнатися тут.