Звернення міського голови Тернополя Сергія Надала до Дня пам’яті жертв Голокосту

Шановна громадо! Українці!

27 січня весь світ вшановує пам’ять жертв Голокосту – однієї із найтрагічніших сторінок історії людства.

Ця дата сповнена особливим трагізмом та болем. За період Голокосту на території України нацистами було знищено майже 1,5 мільйона українських євреїв. Лише у Тернополі нелюди вбили понад десять тисяч євреїв.

Однак український народ робив все можливе, щоб врятувати невинних. Десятки тисяч українців ціною свого життя переховували та рятували євреїв. Стали «Праведниками Миру».

Зокрема, з вересня 1942 по лютий 1943 року родина майбутнього головнокомандувача УПА Романа Шухевича переховувала в своєму будинку від переслідування нацистами сусідську єврейську дівчинку Ірину Райхенберг. Коли в 1943 році гестапо заарештувало дружину Шухевича – Наталію, йому вдалося переправити дівчинку в сирітський притулок при жіночому греко-католицькому монастирі Сестер Василіанок.

Завдяки головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу єврейська дівчина Ірина пережила німецьку окупацію і Голокост.

Людство має не лише пам’ятати трагедію Голокосту, але й робити все можливе, щоб знищити новітню реінкарнацію німецького нацизму – московський, імперський шовіністичний рашизм.

Щиро дякую усім нашим партнерам з цивілізованих країн за допомогу Україні у боротьбі з московським неонацизмом. Окрема подяка державі Ізраїль.

Україна вистоїть. Україна переможе. Рашизм буде знищено.

На святій українській землі ніколи не повториться трагедія Голокосту чи Голодомору.

Миру всім нам після перемога над московським злом.

 

Міський голова Тернополя                      Сергій Надал