У Тернополі для внутрішньо переміщених осіб допомога по безробіттю призначатиметься з першого дня реєстрації у центрі зайнятості

Днями Президент України підписав закон «Про спрощення процедур  надання допомоги по безробіттю». Насамперед, у законодавчому акті надається роз’яснення для внутрішньо переміщених осіб та громадян, які перебувають на територіях активних бойових дій щодо отримання допомоги.

Відповідно до закону всім внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та людям на територіях активних бойових дій статус безробітного буде надаватися з 1-го дня реєстрації в центрі зайнятості та призначатиметься допомога по безробіттю.

Для підтвердження статусу особі не обов’язково відвідувати центр зайнятості особисто – можна скористатись телефоном, повідомити інформацію за допомогою месенджера, електронної пошти тощо.

Люди, які не мали можливості припинити трудові відносини та забрати свою трудову книжку, також зможуть зареєструватися в якості безробітних за своєю заявою. Одночасно Державна служба зайнятості інформує про це роботодавця, Пенсійний фонд та Податкову службу, а дані про трудовий стаж отримує в державних реєстрах.

Отримати додаткову інформацію можна звернувшись у Тернопільський міськрайонний центр зайнятості за телефоном: (0352) 52-34-41.