Вітання міського голови Тернополя Сергія Надала з Днем Соборності України

Українці! Друзі!

22 січня цього року ми відзначаємо визначну дату в історії української нації та української державності. У далекому 1918 році у Києві було укладено Акт Злуки. Уперше за багато століть Україна об’єдналася у межах більшості етнічних земель нашого народу. Вперше постала Соборна Україна, якої споконвічно прагнули українці.

Ця подія стала символом боротьби за Соборність та Незалежність для кількох поколінь українців. Прагнення єдності у своїй державі давала сили Січовим Стрільцям і козакам УНР, які стали на захист молодої Української республіки проти більшовицької-московської навали. 

Згодом за втілення цієї ідеї боролися та вмирали бійці УПА. За неї йшли на смерть та муки дисиденти часів панування радянської імперії.

Сама Злука стала основою єдності Українців на зорі відновлення Незалежності, коли у січні 1990 року постав “Ланцюг єдності”, що з’єднав між собою Схід і Захід. 

І сьогодні тисячі українських синів і дочок, як і сотню років тому, захищають Соборність та Незалежність України проти російських окупантів на сході України.

Так, українці платять високу ціну за Самоврядну, Соборну, Незалежну Україну! Але ця ціна нашого виживання, як народу, як нації. Без Соборної України не буде українців. 

Тому маємо бути готовими дати відсіч ворогу, який готує нову навалу на українські землі. Маємо бути єдиними, бо тільки разом можемо відкинути за Дон російського окупанта. Маємо об’єднатися навколо української армії, навколо наших захисників. 

“Стережіться між собою ненависті і роздору. Скупчуйте свої сили, бо сили поділені є завжди слабкі”, - говорив Митрополит Андрей Шептицький.

Тож нехай подвиги українських героїв минулого і сьогодення будуть постійним нагадуванням — сила українців в єдності!

Єдність дає Україні перемоги, а розбрат - веде до гірких поразок! 

Тож цінуймо Соборність і Незалежність України!

Шануймо і поважаймо наших героїв!

Слава українським героям!

Слава Україні!

 

Міський голова                          Сергій Надал