У неділю, 7 листопада, відбулося публічне звітування міського голови Тернополя Сергія Надала за 2021 рік.
Інформацію про виконану роботу за звітний період надали також керівники виконавчих органів Тернопільської міської ради, після чого міський голова дав відповіді на запитання мешканців громади.
Через загрозливу епідситуацію та карантинні обмеження, спричинені поширенням COVID-19, підсумок проробленої роботи за 2021 рік був представлений перед громадою Тернополя в онлайн-форматі.
Усі охочі тернополяни мали змогу переглянути трансляцію «наживо» на місцевих телеканалах і радіостанціях, а також на офіційних сторінках міського голови і міської ради у соціальній мережі Фейсбук.
«Надзвичайно шкода, що у цьому році через високий рівень захворюваності та епідеміологічні обмеження ми не змогли провести такий звіт традиційно, як це було в попередні роки, у великому залі ПК «Березіль». Проте, завдяки сучасним технологічним засобам комунікації, ми з вами спілкуватимемося онлайн, - звернувся зі вступним словом міський голова Сергій Надал. - Насамперед, дякую усім тернополянам за те, що наше місто справді розвивається, стає кращим, і в цьому заслуга кожного з вас. Адже щодня своєю працею ви робите наше місто, нашу громаду успішнішими. Дякую своїй команді за роботу, дякую місцевим депутатам за допомогу і підтримку. У нас є досягнення, якими ми пишаємося, є звичайно, і проблеми, які ми сьогодні з вами обговоримо, щоб поетапно їх вирішувати. Тернопіль визнаний авторитетним журналом «Фокус» як найкомфортніше місто в Україні для життя, і це – чергове визнання усіх тернополян, це – мотивація не зупинятися».
Під час звітування Сергій Надал наголосив, що одним із найбільших досягнень міста у цьому році є завершення будівництва Гаївської розв’язки – найбільшого інфраструктурного проєкту всієї Західної України.
«Уже незабаром ремонтні і дорожні роботи там будуть повністю завершені. Підходить до завершення також ремонт об’їзної дороги Тернополя, яка має надзвичайно важливе значення для нас. Але моя принципова позиція, що ремонтувати потрібно не лише центральні дороги, але й двори та міжквартальні проїзди. Хочу запевнити тернополян, що ремонти прибудинкових територій будуть проводитися і в наступних роках. Проте, на жаль, щороку виникають обставини, які змушують нас велику частину коштів замість того, щоб спрямувати їх на ремонти дворів чи придбання необхідного обладнання для нашого міста, спрямовувати на ті потреби, які виникають несподівано, - зауважив міський голова. - Декілька років тому через відмову Урду фінансувати зарплату освітянам, ми змушені були десятки мільйонів гривень забирати з ремонтів дворів і направляти їх на виплату заробітної плати працівникам освітніх закладів. У минулому році через COVID-19 Тернопіль втратив десятки мільйонів гривень надходжень, а ще десятки ми спрямували на придбання обладнання, техніки, медикаментів для лікування хворих на COVID-19. В цьому році через шалене зростання ціни на газ різко подорожчала вартість теплоносія, і лише на четвертий квартал ми додатково спрямували понад 30 млн грн для того, щоб наші школи, дитячі садочки, лікарні, будинки культури, спортивні школи були з теплом. Ми першими в Україні запровадили безготівкову оплату за проїзд у міському громадському транспорті і ввели муніципальну послугу «Єдиний квиток», який дає можливість здійснювати необмежену кількість пересадок у всьому громадському транспорті. Дякуємо усім тим, хто телефонував у перші дні на гарячу лінію, писав мені у соціальних мережах, тому що завдяки вашим зверненням ми могли оперативніше реагувати та усувати ті недоліки, які виникали».
Представив міський голова жителям Тернопільської громади і плани на майбутнє:
- Очікується, що ще у цьому році після оформлення усієї необхідної тендерної документації, буде придбано 30 нових сучасних автобусів для нашого міста. Окрім того, ведеться паралельна робота з Європейським інвестиційним банком, і в рамках цього проєкту планується придбання додатково 15-ти великих автобусів і 30-ти нових тролейбусів для міста.
- У Тернополі продовжується процес термомодернізації шкіл, дитячих садочків та об’єктів житлового фонду. Завдяки заміні обладнання на котельнях КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», сьогодні місто споживає на 20% менше газу і майже на 40% менше електроенергії;
- Одним і з найважливіших напрямків, є, звичайно, медицина. Другий рік поспіль Тернопіль живе в умовах пандемії. З одного боку, необхідно мінімізувати ризик захворіти, з іншого - зробити все, щоб тернополянам, котрі потрапили у лікарню, було комфортно і вони мали змогу отримати необхідне якісне медичне забезпечення і лікування. Це не прості слова, адже за ними - життя і здоров’я людей. Цього року у Тернополі відремонтували і осучаснили приймальні відділення двох опорних лікарень. Одним із пріоритетів – це також забезпечення комунальних закладів охорони здоров’я життєво необхідним киснем. Тому у всіх лікарнях нашого міста облаштовано кисневі генератори, які самостійно виробляють кисень. Облаштовано і спеціальні балони для зберігання кисню і придбано мобільні кисневі концентратори, які легко можна переміщати у лікарні;
- Продовжується робота в освітньому напрямку. Закуплено і встановлено обладнання для їдалень в шести школах Тернополя, відремонтовано навчальні кабінети, спортивні зали, вбиральні, облаштовано нові спортивні майданчики та модернізовано приміщення дитячих садочків. Відремонтовано дахи у тернопільських дошкільних навчальних закладах і школах, оновлено пральні, відремонтовано фасади і облаштовано території поблизу наших навчальних закладів, придбано нові методичні навчальні матеріали. Адже дітям повинно бути затишно, тепло, комфортно, цікаво і безпечно;
- Тернопіль стає екологічно чистим містом, центром громади. На Малашовецькому сміттєвому полігоні, який сьогодні є сучасним і сертифікованим та таким, що відповідає усім необхідним вимогам, облаштовано нову сортувальну станцію, яка відбирає сміття, а захороненню підлягають уже виключно органічні відходи. На полігоні також облаштовано станцію дегазації, яка викачує газ зі сміття і перетворює його в електроенергію і передає в мережу міста. Ми продовжуємо реалізовувати програму очищення Тернопільського ставу. У цьому році, вперше за багато років, вдалося ліквідувати негативний запах і цвітіння водоростей на водному об’єкті. Впродовж 2021 року у Тернополі було висаджено більше 600 нових дерев та кущів. Змінюється також освітлення вулиць – на сучасне, екологічне та економне;
- Тернопіль отримує нові можливості для розвитку фізичної культури і спорту. Зараз тривають роботи з будівництва унікального і першого в Україні трампліну для лижного фристайлу, будується Палац спорту. Невдовзі буде повністю завершено будівництво «Водної арени Тернопіль». Але окрім цього, встановлюються нові спортивні майданчики у спальних районах нашого міста та на території навчальних закладів. Спорт повинен бути доступним як для дітей, так і для дорослих, тому що від цього залежить наше здоров’я;
- Наше місто – дружнє до молоді. Впродовж 2020 та 2021 року Тернопіль з гордістю носив статус «Молодіжної столиці України». Наше місто завжди було і буде містом молоді;
- Ми захищаємо національні цінності. Тернопільська міська рада ухвалила звернення з вимогою повернути статус Героя України Степанові Бандері і надати такий статус Романові Шухевичу. Міський стадіон у Тернополі перейменовано на честь Головнокомандувача УПА Романа Шухевича. І ми пишаємося, що фінал Кубку України з футболу сезону 2020/2021 пройшов уже на Тернопільському міському стадіоні імені Романа Шухевича. Нещодавно Тернопіль вперше в Україні прийняв програму сприяння функціонуванню і розвитку української мови.
«Тернопіль – наше рідне місто. Ми переконані, що кожен повинен почуватися у ньому комфортно і безпечно. Думка тернополян є дороговказом, куди саме і як повинно розвиватися наше місто, - підсумував Сергій Надал. - Я дуже ціную і поважаю ваші пропозиції, ваші поради та констуктивну критику. Адже активна громада – це сильна громада. Щиро дякую вам за довіру і підтримку».
Відео можна переглянути ТУТ