На Тернопільщині п’ятий тиждень поспіль спостерігається зниження рівня захворюваності на COVID-19

14 травня під час чергового онлайн-засідання міського оперативного штабу лікар-епідеміолог Володимир Паничев проаналізував рівень захворюваності на COVID-19 в області, зазначивши, що завдяки вжитим протиепідемічним заходам впродовж останніх п’яти тижнів на Тернопільщині зберігається стійка тенденція до зниження кількості хворих на коронавірусну інфекцію.

«Рівень середньодобової захворюваності в області виглядає таким чином: цього тижня середній показник виявлених нових випадків COVID-19 за добу становить 146 випадків, попереднього тижня – 211, а три тижні тому – 271 випадок, - інформує Володимир Паничев. - Якщо така позитивна тенденція збережеться, то, за прогнозами, уже наступного тижня середньодобова кількість хворих може бути нижче 100. Показники інцидентності у Тернополі за останні 14 днів зменшилися із 400 випадків на 100 тис населення до 273. Наразі у міських закладах охорони здоров’я завантаженість ліжок пацієнтами з COVID-19 не перевищує 23% і продовжує знижуватися».

Про покращення ситуації із захворюваністю на COVID-19 на Тернопільщині свідчать також наступні показники:

  • тижневий показник епідеміологічного порогу на грип та ГРВІ на 28% нижчий від порогового значення;
  • коефіцієнт виявлення нових випадків інфікування COVID-19 за добу становить 12% (не повинен перевищувати 20%);
  • кількість тестувань на COVID-19 на 100 тис. населення - понад 775.

Рівень захворюваності на COVID-19 серед дитячого населення складає 2,6%. Така ж позитивна тенденція спостерігається  і серед працівників закладів освіти у Тернополі.