На Тернопільщині відмічається зниження рівня захворюваності на COVID-19

Станом 421-й день карантину на території Тернопільщини спостерігається зниження рівня захворюваності на COVID-19. Відповідні статистичні дані надав на засіданні оперативного штабу лікар-епідеміолог Володимир Паничев.

«Станом на ранок 7 травня ситуація щодо захворюваності на COVID-19 у регіоні відповідає раніше наданим прогнозам - відбувається зниження рівня захворюваності. Найнижчий рівень був зафіксований 4 травня і складав 74 хворих з підтверджених діагнозом COVID-19. За останні дні спостерігається незначне збільшення хворих, адже на період святкових днів зменшилося кількості тестувань та звернень громадян за медичною допомогою, - повідомив Володимир Паничев. – Продовжує знижуватися і коефіцієнт виявлення нових випадків COVID-19, на сьогодні він складає 12,10% при встановленому коефіцієнті 20%. Тижневий показник захворюваності на грип та ГРВІ в області складає 14%, в той час як у піковий період він сягав 86%. Тенденція до зниження рівня захворюваності залишається стабільною».

Одним з головних критеріїв, який дозволяє говорити, що на Тернопільщині знижується рівень захворюваності на COVID-19, є зменшення кількості людей, що хворіють. На сьогодні це – 6468 осіб, що вдвічі нижче, ніж у піковий період. Зменшується також відсоток зайнятості ліжок у медичних закладах: 29,77% - без підозри і 29,69% зайнятих ліжок з киснем. Станом на 7 травня загальна завантаженість ліжок не перевищує 30%. 

За словами Володимира Паничева, кількість людей, що охоплюються тестуванням з розрахунку на 100 тис населення, на Тернопільщині відповідає критерію і перевищує 300 осіб відповідно до рекомендацій Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я.

Щодо стану захворюваності у Тернополі, то ситуація тут також залишається стабільною. У структурі хворих серед дітей показник складає 3,2%, в області – 5,9%. Фіксуються від’ємні показники у прирості хворих - 49,8% . У місті також не перевищений рівень захворюваності на грип та ГРВІ і критерії, визначені Постановою №230 Кабінету Міністрів України.

Тож, відповідно до заслуханої інформації, відсутні будь-які підстави для посилення протиепідемічних заходів у місті та області.