Тернопільська міська рада інформує

  • Video
    Публічне представлення інформації про виконання бюджету Тернопільської громади за 2024 рік

Скільки «золота» можна перевезти через кордон?

Відповідно до положень Постанови Правління Національного банку України від 27.05.2008 р. № 148 банківські метали — це золо­то, срібло, платина, метали пла­тинової групи, доведені (афіновані) до найвищих проб відповідно до світових стандартів у зливках та порошках, що мають сертифікат якості, а також монети, ви­роблені з дорогоцінних металів з пробами для вітчизняних монет не нижче ніж: для золота — 995, для срібла — 999, для платини і паладію — 999,5, і для інозем­них монет з дорогоцінних металів з пробами не нижче ніж: для золота — 900, для срібла — 925, для платини та паладію — 999.

Фізична особа незалежно від віку має право вивозити за межі України і ввозити в Україну банківські метали вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет на умовах письмо­вого декларування органу доходів і зборів у повному обсязі.

Також фізична особа має право вивозити за межі України банківські метали вагою, що перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет на підставі індивідуальної ліцензії на вивезення за межі України банківських металів та за умови письмового декларування органу доходів і зборів. Індивідуальну ліцензію видає територіальне управління Нацбанку України за місцем прожи­вання фізичної особи.

Банківські метали вагою, що перевищує 500 г, мають право ввозити в Україну виключно уповноважені банки.

Варто зазначити, що митна декларація є підставою для вивезення (ввезення) зазначених у ній бан­ківських металів і здійснення операцій за дорученням резидента або нерезидента протягом одного року з часу її оформлення.

Можливість пересилання банківських металів у міжнародних поштових та міжнародних експрес-відправленнях Постановою Правління НБУ від 27.05.2008 р. № 148 не передбачено.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ Міндоходів у Тернопільській області