Микола Миколів - 35-річний український військовик, солдат, стрілець-помічник гранатометника гірсько-штурмового відділення гірсько-штурмової роти військової частини А3029. Загинув 13 червня 2023 року у жорстоких боях внаслідок танкового обстрілу, отримавши поранення несумісні з життям, біля населеного пункту Берестове Бахмутського району Донецької області.
Микола народився 18 квітня 1988 року у селі Соснів (тепер Золотниківської об’єднаної територіальної громади) Теребовлянського району Тернопільської області. У мирному житті працював охоронцем в одному з супермаркетів Тернополя. Коли почалася повномасштабна війна, без вагань пішов захищати свій край.
Справжній патріот, мужній воїн виконував бойові завдання в найгарячіших точках фронту.
«Загинув мій чоловік, Микола Миколів, 13 червня 2023 року, під час артобстрілу противника. На жаль, його поранення були несумісні з життям. Не змогли його врятувати. Його і ще декількох хлопців», – пише дружина Людмила Миколів, розповідаючи про загибель рідної людини.
«Ми з батьком любили рибалити і грати в шахи, малювати, і уроки допомагав робити. Я пишаюся своїм татом і сумую за ним дуже», – каже старший син Олександр.
«Він вірив в перемогу, йшов до неї», - наголошує мама Героя Галина Щур.
Микола Миколів похований 21 червня 2023 року в селі Соснів Золотниківської ОТГ.
Залишилися мати Галина Щур, дружина Людмила та двоє синів - Олександр і Ярослав.
28 липня 2023 року присвоєно звання «Почесний громадянин Тернополя» (посмертно).
Герой Микола Миколів уже з небес оберігатиме Україну і найдорожчих його серцю людей. Герої не вмирають.