Юрій Бачинський - 46-річний український військовик, солдат, стрілець-санітар 1 стрілецького відділення 1 стрілецької роти військової частини А 4048. Віддав життя за Батьківщину 8 травня 2023 року на Донеччині, поблизу міста Часів Яр, внаслідок отримання важкого поранення під час виконання бойового завдання.
Народився 11 листопада 1976 року в Тернополі. Навчався у Тернопільській ЗОШ №24, а згодом у професійно-технічному училищі. Здобувати освіту продовжив у Європейському університеті, але його не закінчив.
Був дуже різносторонньою особистістю. Опанував низку професій різного спрямування: проводив відеозйомки, будівельні роботи, навчав дітей основ комп’ютерної грамотності. Працював у Тернопільському закладі дошкільної освіти №13. Входив до мандрівного табору “Данастріс-Альтернатива”, де організовував сплави для учасників АТО.
На початку повномасштабної війни перебував у Франції, але не вагаючись повернувся в Україну, щоб стати на захист Батьківщини і захистити своїх рідних.
Перебуваючи на фронті, у складі 35-го окремого стрілецького батальйону Юрію неодноразово доводилося рятувати побратимів у найзапекліших боях. Понад рік чоловік працював стрільцем-санітаром на передовій. Попри це він завжди сподівався на краще і часто посміхався.
Юрій Бачинський залишився в пам’яті рідних дуже добрим, турботливим, чуйним чоловіком, який понад усе любив дружину та дітей, був справжнім і надійним другом для побратимів. Він навіть мав символічний позивний “Бача” (з афганської “друг”).
Похований 11 травня 2023 року на Алеї Героїв Микулинецького кладовища в Тернополі.
У захисника залишилися мама Дарія Іванівна, дружина Наталія, сини Ярослав і Любомир, доньки Анастасія та Соломія, брат Сергій.
Донька Юрія Анастасія - українська гімнастка, чемпіонка Європи, призерка Олімпійських ігор, майстер спорту України міжнародного класу.
За свій подвиг удостоєний звання “Почесний громадянин Тернополя”(посмертно, 9 червня 2023 року).