Про затвердження схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності

Рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради №392 від 17.04.2019р. "Про затвердження схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності"

 

ПОРЯДОК

 розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Тернополя

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Порядок  розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території  міста Тернополя (далі - Порядок) - текстові та графічні матеріали, якими визначаються місця розміщення тимчасових споруд (далі -ТС), розроблено на виконання  рішення Тернопільської міської ради від 19.12.2018 р №7/31/56 «Про договори земельних сервітутів щодо розміщення тимчасових споруд» та рішення Тернопільської міської ради від 22.02.2019р №7/32/147 «Про внесення змін в рішення міської ради». Замовник  робіт на розроблення схеми розміщення ТС на території міста Тернопільська міська рада.

1.2. Порядок розміщення ТС розроблено відповідно до Законів України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про землеустрій», «Про благоустрій населених пунктів», «Про місцеве самоврядування в Україні», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.10.2011 р. №244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності».

1.3. Порядок визначає механізм розміщення  тимчасових споруд на території міста Тернополя та розроблений з метою підтримки малого та середнього бізнесу та  наповнення дохідної частини міського бюджету за рахунок внесення плати за користування земельними ділянками для провадження підприємницької діяльності.

1.4. У Порядку наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

тимчасова споруда для провадження підприємницької діяльності (надалі-ТС) – одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, та встановлюється тимчасово, без влаштування фундаменту;

архітектурний тип ТС (далі - архітип) - зовнішній архітектурний вигляд ТС із розміщенням інформації про її власника (користувача), назви продукції та/або послуг, які надаються;

замовник - суб'єкт господарювання, який має намір розмістити ТС на підставі паспорта прив'язки ТС;

комплексна схема розміщення ТС - схема розміщення ТС на території міста Тернополя;

паспорт прив'язки ТС - комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС на топографо-геодезичній основі М 1:500, схему благоустрою прилеглої території;

пересувна ТС – споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності (до пересувних ТС відносяться: квасні діжки, літні майданчики, лотки по торгівлі бахчевими культурами, сукупність тимчасових споруд, що розміщуються а зонах відпочинку на берегах водних об’єктів на підставі єдиного паспорту прив’язки ТС тощо);

схема благоустрою ТС - схема, виконана замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 із зазначенням заходів щодо благоустрою та озеленення території, прилеглої до ТС (розташування квітників, під'їздів, урн, влаштування дорожнього покриття або мощення фігурними елементами мощення тощо);

стаціонарна ТС - споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру площу до 30 кв.м.;

типові ТС - види ТС, виконані за проектами повторного використання                                                 1.5. Визначення місць розміщення існуючих тимчасових споруд на                                     території   міста Тернополя здійснюється згідно з даною  схемою.

1.6. При визначенні місць розміщення ТС важливим є врахування архітектурної доцільності, яка є одним із складових критеріїв при плануванні та забудові населених пунктів.

1.7. Графічними (згідно схеми територіального районування м. Тернополя)  та   текстовими   матеріалами встановлюються умовні територіальні зони в межах населеного пункту з визначенням відповідних видів використання території під розміщення ТС, архітектурної доцільності розташування ТС та інші вимоги до місць розташування ТС на території міста Тернополя.

1.8. При розміщенні ТС відповідно до  схеми застосовуються затверджені архітектурні типи ТС (зовнішній архітектурний вигляд ТС  із  розміщенням  інформації  про  її   власника  (користувача),  назви продукції та/або послуг, які надаються),  для пересувних ТС - типові.

1.9. Заборонити  розміщення ТС  без  визначення  місця розташування ТС згідно схеми розміщення тимчасових споруд на території міста Тернополя.

1.10. Власникам ТС  звернутись до  спеціально уповноваженого органу

 містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської  міської ради для отримання або продовження терміну дії паспорту прив'язки ТС відповідно до схеми розташування тимчасових споруд на території міста Тернополя, у встановленому законодавством України порядку

1.11. Власнику ТС, якщо ТС  була  розміщена   на  підставі  дозвільних документів,

що були отримані до затвердження схеми розташування тимчасових споруд на території міста Тернополя, але її зовнішній вигляд не відповідає затвердженому архітипу, або ТС виготовлена за індивідуальним проектом, який не відповідає сучасним архітектурно-художнім вимогам міського дизайну, необхідно здійснити   модернізацію (переробку) її зовнішнього вигляду: відновлення або заміну зовнішніх оздоблювальних елементів, облицювання відповідними матеріалами, тощо, у відповідності до схеми розташування тимчасових споруд на території міста Тернополя.

1.12. В разі невиконання власником ТС вимог пунктів 1.8, 1.9 така ТС не               підлягає автоматичному поновленню паспорта прив’язки ТС..

2. Зонування території для розташування ТС

2.1. Згідно схеми  територіального районування м. Тернополя територія міста розподілена на умовні функціональні зони з визначенням відповідних видів використання території для розташування ТС, які встановлено на графічних матеріалах схеми розміщення тимчасових споруд на території міста Тернополя.

2.2. Межі зон на графічних матеріалах встановлюються з урахуванням меж кварталів, мікрорайонів, районів.

2.3. На графічних матеріалах схеми та таблиці зазначено наступні типи зон:

 Зона А (центральна частина міста).

Враховуючи містобудівне значення центру міста і насиченість зони А об’єктами торговельного та соціально – побутового призначення, ТС повинні гармонійно поєднуватися з історичним середовищем міста.

З метою впорядкування зони А  ТС побутової групи повинні розміщуватися тільки у дворовій частині кварталів та будинків,  не допускаючи  їх встановлення на тротуарах та по лінії забудови центральних вулиць міста.

Для даної зони міста застосовувати архітипи тільки для зони А.

Зона Б (мікрорайони переважно забудовані житловими багато- поверховими будинками з розвинутою інфраструктурою об’єктів торгівлі та побутового обслуговування).

Допускається розміщення ТС в місцях, вільних від забудови, та на другорядних вулицях міста, враховуючи вимоги нормативної бази. Кіоски та павільйони повинні мати сучасний дизайн, високий рівень зовнішнього опорядження, відповідний благоустрій прилеглої території: урна для сміття, квітники, газони,  мощення тротуарною плиткою, освітлення прилеглої території в нічний час, рекламний блок. Кіоски побутової групи доцільно розміщувати всередині кварталів, не допускаючи  їх розміщення  на тротуарах та по лінії забудови магістральних вулиць.

Архітипи, що розроблені та застосовуються  для зони Б, також встановлюються в зоні В. В окремих випадках,  за бажанням власника ТС,  що розміщується в зоні Б або В на межі із зоною А, може бути застосований архітип для зони А. 

(квартали переважно забудовані приватними житловими малоповерховим будинками з обмеженим розвитком інфраструктури об’єктів торгівлі та побутового обслуговування).

Допускається розміщення ТС в місцях, вільних від забудови та на другорядних вулицях міста, враховуючи вимоги нормативної бази. ТС повинні відповідати архітипам для зони Б та В, відповідний благоустрій прилеглої території: урна для сміття, квітники, газони,  мощення тротуарною плиткою, освітлення прилеглої території в нічний час, рекламний блок.

Зона Г (промислові зони з незадовільним розвитком інфраструктури об’єктів торгівлі та побутового обслуговування).

Допускається розміщення ТС в місцях, вільних від забудови, враховуючи вимоги нормативної бази. Так як в даній зоні незадовільний розвиток інфраструктури, архітипи для даної зони відрізняються від інших тим, що їх архітектурне вирішення більш спрощене,  що зменшує витрати на їх виконання.

В окремих випадках,  за бажанням власника ТС, що розміщується в зоні Г на межі із  зоною В, може бути застосований архітип для зони В. 

2.4. Таблиця умовних зон

Зона А

Назва житлових

районів

Територія

(га)

Назва житлових

мікрорайонів

 

Територія

(га)

 

 

 

 

1. ЦЕНТРАЛЬНИЙ

 

 

 

405

1. Історичний центр

100

2. Новий Світ

107

3. Живова

45

4. Білогірська

65

5. Чернівецька

45

6. Гайова

28

 

Зона Б

                                               2.  ДРУЖБА

 

                                        300

1. Дружба

85

2. Лучаківського

75

3. Тролейбусна

45

4. Психлікарня

23

5. Львівська

50

 

3.  СХІДНИЙ

 

 

190

 

1. Глибока

71

2. Мікрорайон №1

35

3. Мікрорайон №2

26

4. Мікрорайон №4

48

 

4. КАНАДА

 

 

270

1. Старий парк

105

2. Текстильна

88

3. Мікрорайон №10

56

 

 

5. СОНЯЧНИЙ

 

 

 

235

1. Мікрорайон №6

30

2. Мікрорайон №7

25

3. Мікрорайон №8

36

4. Мікрорайон №9

51

5. Мікрорайон №11

55

6. Міськлікарня №2

21

 

6. ПІВНІЧНИЙ

 

 

175

1. Північний

75

2. Подоляни

29

3. Мікрорайон №12

26

4. Мікрорайон №13

17

5. Мікрорайон №14

20

                                                                                                                                          Зона В                                                               

7. КУТКІВЦІ

 

          240

    1. Кутківці

            160

2. Старі Кутківці

85

8. ПРОНЯТИН

 

235

1. Пронятин

160

9. ПІВДЕННИЙ

 

290

1. Південний

290

10. ЗАХІДНИЙ-1

 

235

1. Західний-1

165

2. Дачі

80

11. ЗАХІДНИЙ-2

 

275

1. Західний-2

275

12,  ЗАХІДНИЙ-3

 

215

1. Західний-3

215

                                                                                                                                        Зона Г                                                                                                                                              

 13, ПІВНІЧНИЙ ПРОМИСЛОВИЙ РАЙОН

 

14. ПІВДЕННИЙ ПРОМИСЛОВИЙ РАЙОН

 

3. Вимоги до місць розміщення ТС.

 

3.1. Фактичне місце розміщення ТС повинно відповідати схемі розміщення ТС, що міститься у паспорті прив’язки ТС.

Зовнішній вигляд ТС має відповідати затвердженому архітипу ТС .

3.2 Благоустрій  місця розміщення ТС виконується за рахунок власних коштів замовника на підставі схеми благоустрою прилеглої території, що міститься у паспорті прив’язки ТС або за окремим проектом.

 

3.3   Підключення ТС до інженерних мереж повинне здійснюватись з дотриманням умов і правил технічної експлуатації відповідних мереж і гарантувати безпеку користувачів дорожніх об`єктів.

3.4.  Біля кожної розташованої ТС повинно бути зовнішнє штучне освітлення, а також впритул до неї покриття вдосконаленого типу:

- по всій довжині фасаду (незалежно від конструкції споруди) - 2 м (у разі технічної можливості);

-з боку службового входу, бічних фасадів -1м (малюнок № 1).

                                                                           

3.5.  До ТС має бути передбачений зручний під`їзд автотранспорту для розвантаження товару, що не створював би перешкод для проходу пішоходів, посадки та висадки пасажирів міського громадського транспорту.

3.6.  На вулицях і дорогах, де існуючі будинки, споруди та огорожа розміщені на відстані менше ніж 5 метрів від проїжджої частини, розміщення ТС дозволяється в одну лінію з фасадами будівель, споруд або огорож (малюнок № 2).

        3.7.  Розміщення ТС забороняється в охоронних зонах пам'яток  історії, культури і архітектури, в зонах історичного центру і охоронних зонах регулювання забудови, на резервних територіях, призначених для капітального будівництва, територіях, займаних зеленими насадженнями і у водозахисних зонах, на територіях, зайнятих інженерними мережами і в їх охоронних зонах (або при умові обов`язкового погодження з відповідними організаціями).

      3.8. Розміщення ТС обмежується на тротуарах, проїздах і інших ділянках, де ускладнюється рух пішоходів і транспорту, проведення санітарного очищення території

      3.9. Забороняється розтіщувати ТС ближче 50 м від  загальношкільних та дошкільних закладів.

      3.10. Забороняється розміщення ТС на інженерних комунікаціях. В охоронних зонах інженерних комунікацій дозволяється розміщувати ТС тільки при умові обов'язкового погодження з організаціями, які експлуатують ці комунікації (малюнок № 3).

3.11.Забороняється розміщувати ТС на газонах, квітниках, дитячих майданчиках, в арках будівель,(малюнок  № 4).

3.12. Забороняється розміщувати ТС торговельно-побутового призначення на зупинках маршрутних транспортних засобів ближче 20 м у межах видимості в обидва боки тротуару від установленого дорожнього знаку, що позначає зупинку (крім ТС які встановлені в комплексі з зупинкою громадського транспорту та тих, що здійснюють торгівлю пресою та проїзними квитками) (малюнок 5).