У Тернополі медики та епідеміологи обговорили стан захворюваності на COVID-19

6 серпня під час засідання міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Василь Даньчак надав оперативні дані щодо кількості інфікованих COVID-19 у Тернопільській громаді та стан завантаженості ліжок у лікувальних закладах.

«Станом на 512-й день карантину у Тернопільській міській територіальній громаді розгорнуто 225 ліжок для пацієнтів з CОVID-19, в тому числі 50 ліжок для лікування дітей. На даний час в закладах охорони здоров’я міста перебуває 15 хворих (13 жителів громади і 2 хворих з області), з них 10 пацієнтів - з підтвердженим випадком COVID-19, один пацієнт - з підозрою на COVID-19 та двоє дітей з пневмонією. На амбулаторному лікуванні знаходиться 92 хворих з підтвердженим діагнозом COVID-19, на самоізоляції перебуває 28 осіб, загалом одужало 19486 осіб, - розповів Василь Даньчак. – Попри те, що рівень госпіталізації на сьогодні є невисоким, ми бачимо, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 є нестабільною. Тому тим жителям Тернопільської громади, у яких немає медичних протипоказань, ми наполегливо рекомендуємо вакцинуватися».

Нагадаємо, у Тернополі триває вакцинальна кампанія, в рамках якої всі охочі можуть вакцинуватися дієвими та безпечними препарати Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVaс, та AstraZeneca.

Зробити щеплення жителі Тернопільської громади можуть у Центрах вакцинації за адресами:

  • просп. Злуки, 45 на базі КП «Центр дозвілля і молодіжних ініціатив ім. Довженка» – вакцинація проводиться препаратом Pfizer-BioNTech щоденно з 9.00 до 16.00 год.;
  • вул. Шпитальна, 4 – вакцинація проводиться преператом AstraZeneca у будні з 9:00 до 14:00 год. Також на базі пункту проводиться вакцинація і ревакцинація вакциною CoronaVaс у будні дні з 14:00 до 16:00 год.;
  • вул. Руська, 47 на базі комунального підприємства «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр» – вакцинація проводиться усіх охочих громадян препаратами CoronaVaс та Moderna у будні з 9:00 до 16:00 год.; За запитами від організованих колективів бригада медиків виїжджає для проведення щеплення вакциною вакциною Pfizer-BioNTech;
  • вул. Коцюбинського, 3 – імунізація проводиться препаратами CoronaVaс та Moderna щоденно з 9.00 до 16.00 год.;
  • ТРЦ «Подоляни» – щеплення проводиться препаратом  Moderna щоденно з 9.00 до 16.00 год.

З метою організації процесу вакцинації та уникнення черг прохання заздалегідь зареєструватися через сайт КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги».

Станом на 6 серпня вакциновано проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, 42024 особи (першу дозу отримали 23123 особи, завершили вакцинацію – 18901 особа).