Стартувала Міжнародна конференція «Український визвольний рух періоду Другої світової війни: пам’ять VS пропаганда»

У Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка стартувала Міжнародна наукова конференція «Український визвольний рух періоду Другої світової війни: пам’ять VS пропаганда» за участі провідних українських, польських та єврейських істориків.  

Долучилися до діалогу і Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук, міський голова Тернополя Сергій Надал та ректор Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка Богдан Буяк.

Метою наукового заходу є спростування комуністичних міфів про українських героїв, зокрема, Романа Шухевича.

«Українську історію переписували століттями. Наші вороги прагнули знищити українську націю не лише фізично, а викрасти нашу історію, сплюндрувати подвиги героїв, знищити самоідентифікацію українців. Їм це не вдалося. І саме зараз, коли на наших східних кордонах ворог гримить зброєю, ми маємо розвіяти комуністичні міфи про Український визвольний рух, - звернувся до присутніх Сергій Надал. - На жаль, радянська машина пропаганди працювала так довго, що досі політики західних, дружніх до нас країн, вірять в історичний фейк, спеціально створений спецслужбами ворога. Проте, настав час розставити крапки. Не на словах, не на рівні розмов у соцмережах, а офіційно і документально».

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук, в свою чергу, наголосив, що близько 2000 українців рятували євреїв під час Другої світової війни, і уже є попередня домовленість з мерією Єрусалиму щодо увіковічення пам’яті українських Праведників народів світу, серед яких і учасники українського повстанського руху, у вигляді встановлення стели або пам’ятника.

В ході панельних дискусій науковці обговорять також питання інструменталізації пам'яті про ті чи інші сторінки історії Українського визвольного руху та його персоналій пропагандами різних політичних сил у минулому та у сьогоденні.