Тернопільські медики уже отримали перші дози вакцини проти COVID-19

24 лютого в Україні стартувала вакцинальна кампанія проти COVID-19. Першою партією надійшов до нас препарат Covishield, вироблений в Індії за ліцензією британсько-шведської компанії AstraZeneca. Закуплена вакцина за державні кошти.

«Наразі Тернопіль отримав 16 000 доз вакцини, розраховані вони для щеплення 8 000 осіб. 25 лютого наші медики уже отримали перші дози вакцини проти COVID-19. Зокрема, мобільною бригадою КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» вчора проведено 90 вакцинацій, а сьогодні, 26 лютого, в поліклінічному відділенні міської дитячої комунальної лікарні вакцинацію проходять ще 60 медичних працівників з різних лікувальних закладів Тернополя, - розповідає міський голова Сергій Надал, - Першочерговим є щеплення медиків, які працюють у стаціонарах, де надають лікування пацієнтам від COVID-19».

У Тернополі першу вакцинацію препаратом Covishield зроблено інфекціоністці, завідувачці інфекційного відділення міської дитячої комунальної лікарні Ользі Дивоняк.

Загалом під час першого етапу вакцинації щеплення заплановано зробити близько 400 тернопільським медикам, які безпосередньо працюють з хворими на COVID-19. Для повної імунізації необхідно отримати 2 дози вакцини. Друга доза повинна бути введена не швидше, ніж через 28 днів після першої. 

В КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» створено вісім стаціонарних тимчасових пунктів щеплень та дві мобільні бригади, які будуть приймати участь у вакцинації. До складу бригади увійшли: лікар, дві медичні сестри, реєстратор і водій.

Бригади виїжджатимуть у лікувальні заклади та вакцинуватимуть медичних працівників, які надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірус.

У кожному лікувальному закладі в Тернополі, де надається стаціонарна допомога хворим на COVID-19, також створені тимчасові пункти щеплень.

На другому етапі вакцинація буде проводитися мобільними бригадами (виїзди в організовані колективи, до маломобільних осіб додому) і стаціонарними пунктами щеплень.