Тернопіль обраний новим членом партнерства OGP Local 2020

Тернопіль переміг у конкурсі та увійшов у число 56-ти нових муніципалітетів-партнерів ініціативи OGP Local («Партнерство «Відкритий Уряд» - місцевий рівень»), яка нещодавно оголосила про розширення партнерства. Про це сьогодні, 20 жовтня, організація повідомила на своїй офіційній веб-сторінці.

Заявку розробляли представники Тернопільської міської ради спільно з громадською організацією «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» у партнерстві з Асоціацією міст України.

Переможців визначали на основі оцінки низки критеріїв, серед яких: досвід міста у впровадженні інструментів відкритого врядування, залучення громадськості до прийняття рішень, політичні зобов’язання керівництва та інші.

Для участі Тернополя у конкурсі вищезгадана інформація була детально описана у формі заявки, після чого міським головою Сергієм Надалом було підписано лист щодо підтвердження участі міської ради в проєкті з гарантією виконання усіх зазначених завдань.

«Розвиток відкритого врядування є надзвичайно важливим для нас, тому  ми активно впроваджуємо цей напрямок у своїй діяльності та уже маємо чималі напрацювання, - відзначив Сергій Надал. –  А приєднання до місцевої програми міжнародної ініціативи Open Covernment Partnership є ще одним важливим кроком для впровадження у Тернопільській міській раді інструментів відкритого урядування та просування ще більш прозорого і інклюзивного місцевого управління».

Зазначимо, що партнерство Open Government Partnership з 2011 року підтримує та пропагує відкрите врядування в органах державної та місцевої влади по всьому світу. Станом на 1 січня 2020 року до Ініціативи приєдналися 79 країн. Основними принципами ініціативи є прозорість та підзвітність діяльності інститутів влади, включаючи обов’язкове залучення громадян до процесу прийняття рішень. 

Партнерство має на меті забезпечити конкретні зобов'язання національних та субнаціональних урядів сприяти відкритому уряду, розширенню можливостей громадян, боротьбі з корупцією та використанню нових технологій для зміцнення управління. Членство в ініціативі підкреслює високий рівень відкритості влади і показує її готовність співпрацювати та розвивати громадський сектор.