Церковний хор «Глорія» у Тернополі відзначив 25-річчя (фото)

Аматорський колектив парафіяльного хору «Глорія» при українській греко-католицькій церкві Святого апостола Петра відсвяткував 25 річницю від дня створення.

«Від імені тернополян вітаю усіх з 25-річчям від дня створення хору, - зазначив міський голова Сергій Надал. - 25 років для історії - це дуже маленький відлік часу, але 25 років для творчого колективу - досить багато. Ми усі вдячні вам, учасникам хору, що надихаєте тернополян і парафіян церкви своїм співом».

Відповідно до розпорядження міського голови за активну громадську діяльність, життєву позицію, вагомий особистий внесок у духовний розвиток Тернопільської міської територіальної громади та з нагоди 25-річчя створення парафіяльного хору «Глорія» при українській греко-католицької церкві Святого апостола Петра оголосили подяку міського голови активним учасникам хору та нагородили цінним подарунком наручним годинником диригента хору Оксану Цимбалюк.

На ювілейному концерті були запрошені і зіркові гості, такі як: гурт «Vilni» та «Тріода». Дев’ять років тому двоє солістів гурту «Тріода» були учасниками хору «Глорія» і на ювілейному концерті вони спільно виконали пісню «Радуйся, Маріє», з якою колись здобули перемогу на Європейському фестивалі духовної пісні «Я там, де є благословення » в 2011 році.

Довідково. Парафіяльний хор церкви Святого апостола Петра розпочав свою діяльність у 1995 році у невеликій капличці. Тоді в його складі було менше 10 осіб. Сьогодні своїм співом прославляють Бога близько 40 учасників співу. За ці роки колектив активно подорожував, як Україною, так і за її межами. На запрошення парафіяльних громад співали святі літургії у храмах Тернополя і Тернопільщини, Львівщини, Франківщини, у патріаршому соборі Києва та навіть у Польщі. Неодноразово своїм співом супроводжували святі літургії на Всеукраїнській прощі в Зарваниці. Хор «Глорія» є учасником багатьох регіональних, міських та міжнародних фестивалів.

Хор є аматорським колективом, в якому співають люди різних професій. З 2014 року диригентом хору є викладач Тернопільської музичної школи № 2 Оксана Цимбалюк. Більше 17 років регентом хору «Глорія» був професійний диригент, заслужений працівник культури України, доцент Тернопільського національного педагогічного університету Володимир Семчишин, якого, на жаль, вже три роки немає з нами.

хор Глорія Тернопіль церква Петра

хор Глорія Тернопіль церква Петра

хор Глорія Тернопіль церква Петра

хор Глорія Тернопіль церква Петра

хор Глорія Тернопіль церква Петра

хор Глорія Тернопіль церква Петра