Тернопіль увійшов у ТОП-5 міст з найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням

10 вересня у Києві відбулася презентація Індексу конкурентоспроможності міст України (ІКМ) 2019/2020 та практичних кроків для покращення бізнес-клімату у містах-учасниках ІКМ.

Відповідно до результатів дослідження, проведеного компанією Інфо Сапієнс у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки USAID «Конкурентоспроможна економіки України», Тернопіль посів п’яте місце у рейтингу міст за сприятливістю бізнес-клімату та ефективністю економічного врядування 2019/2020.

Рейтинг міст формувався на основі масштабного опитування 5 115 тис. суб’єктів підприємницької діяльності у 24 містах України — Києві та обласних центрах. Також були зібрані і опрацьовані статистичні дані, офіційні документи та проведено опитування місцевої влади.

Оцінка різних аспектів конкурентоспроможності міст формувалася на основі 10 компонентів:

  1. Започаткування бізнесу;
  2.  Доступ до публічного майна;
  3. Прозорість та відкритість даних;
  4. Вартість дотримання законодавства;
  5.  Податки та збори;
  6. Неформальні платежі та корупція;
  7. Безпека ведення бізнесу;
  8. Лідерство міської влади;
  9. Ресурси для розвитку;
  10. Підтримка інновацій.

Серед усіх міст-учасників, Тернопіль посів друге місце у компоненті «Підтримка інновацій» та підкомпоненті «Інфраструктура підтримки бізнесу», а також - третє у компоненті «Прозорість та відкритість даних» (доступ до інформації щодо місцевого бюджету, місцевих регуляторних актів, інформації про закупівлі).

Довідково. ІКМ — аналітичний інструмент, який дозволяє оцінити ефективність економічного врядування на національному рівні та на рівні міст, врахувати думку місцевих підприємців при оцінюванні бізнес-клімату в містах, сформувати рейтинг міст за ефективністю економічного врядування та сприятливістю бізнес-клімату та відстежувати зміни в ефективності економічного врядування та бізнес-кліматі в містах.