Конституція України гарантує право на освіту кожному

Відповідно до статті 53 Конституції України право на  освіту  гарантовано  кожному. Визнання права кожної  людини  на  освіту  відповідає,  зокрема,  Загальній декларації прав людини, Міжнародному пакту про економічні, соціальні та   культурні   права.

Таким чином,  виходячи із змісту поняття  «доступність»,  яке вживається у  положеннях  Основного Закону України, відповідних законах про освіту,  інших нормативно-правових  актах, Конституційний  Суд  України  вважає,  що  доступність освіти за конституційно-правовим смислом необхідно розуміти так, що  нікому не може бути відмовлено у праві на освіту, і держава має створити можливості реалізувати це право.

Тож конституційне забезпечення невід'ємного права на освіту, свободу пересування, свободу світогляду кожної людини, як і всіх інших прав і свобод в Україні, встановлюються самою Конституцією України, а не законами чи іншими нормативними актами. Відповідно до положення частини першої статті 64 Конституції України «конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України».

На сьогоднішній немає жодного Закону, який би обмежував громадян України в правах чи свободах визначених Конституцією України. Постанова Кабінету Міністрів України від 22.07.2020р. №641 є підзаконним нормативним актом, яка повинна прийматися на виконання Конституції України та в межах визначених законом.

«Тернопільські школи цього навчального року працюють в особливих умовах – проведено поділ класів, на уроках одночасно знаходиться 10-15 дітей, діти навчаються через день. Окрім того, батьки знають про те, що діти, за бажанням, можуть навчатися і дистанційно в режимі онлайн. Тому обов’язку сьогодні ходити в школу немає, - зазначив міський голова Сергій Надал. -  Проте щодня до нас надходять сотні звернень від батьків тернопільських дітей, які просять залишити уроки в школах та заняття у дитячих садочках, тому що впродовж дня батьки знаходяться на роботі, і в цей час діти повинні бути у навчальних закладах, а не вдома».

Відтак, усі протоколи, які були складені сьогодні щодо керівників шкіл та садочків за порушення карантинних вимог, будуть оскаржуватися у суді.