Медикам Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги передано відеобронхоскоп для якісного обстеження дихальних шляхів

Медики Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої медичної допомоги отримали у роботу сучасний відеобронхоскоп PENTAX EB19-J10 для проведення швидкого і якісного обстеження дихальних шляхів як у пацієнтів з коронавірусною інфекцією, так і в інших тернополян.

Цей новітній прилад вартістю понад 2 млн грн наразі є єдиним у Тернополі.

«Ми продовжуємо придбання медичного обладнання для лікувальних закладів Тернополя. Все, що отримують лікарні з необхідного устаткування, визначено самими лікарями. Наразі уже понад 40 млн грн  з місцевого бюджету спрямовано для підтримки міських закладів охорони здоров’я. Ми намагаємося купляти найсучасніше обладнання, що допоможе нашим лікарям у роботі», - повідомляє міський голова Сергій Надал.

За допомогою відеобронхоскопу медики зможуть швидко обстежувати дихальні шляхи пацієнта, встановити точний діагноз, взяти матеріал на дослідження (гістологія, цитологія) та виконувати лікувальні маніпуляції.

Відеобронхоскоп дозволить отримати зображення високої роздільної здатності за допомогою процесора і технології i-scan, що допоможе чітко виявити аномалії і отримувати демаркацію уражень або пухлин. Перевагами є також легке маневрування у бронхах малого калібру завдяки невеликому радіусу та максимальному вигину дистальної частини. Спеціальна атравматична форма дистальної частини є безпечною для пацієнта та мінімізує дискомфорт під час обстеження.

Працювати з обладнанням буде лікар – ендоскопіст, а всі дані записуватимуться на носії електронної інформації.