Депутати Тернопільської міської ради закликають Президента України присвоїти Євгену Коновальцю звання Героя України

На пленарному засіданні п’ятої сесії було підтримано звернення депутатів Тернопільської міської ради до Президента України Володимира Зеленського щодо присвоєння почесного звання «Герой України» Полковнику армії УНР, Голові проводу ОУН Євгену Коновальцю. Звернення підтримав 41 місцевий депутат.

«14 червня 2021 року виповнюється 130 років від дня народження Євгена Коновальця. І ми вважаємо, що на сьогодні той внесок, який був зроблений Головою проводу українських націоналістів для становлення незалежної України, не оцінений належно, тому закликаємо Президента присвоїти звання «Герой України» Євгену Коновальцю, - наголосив міський голова Тернополя Сергій Надал. – Подібні звернення уже також прийняли та направили до Президента України і ряд інших міських рад».

Текст звернення  додається:

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Звернення

депутатів Тернопільської міської ради щодо присвоєння почесного звання «Герой України» Полковнику армії УНР, Голові проводу ОУН Євгену Коновальцю

 

14 червня 2021 року виповниться 130 років від дня народження Євгена Коновальця. Євген Михайлович Коновалець – полковник Армії УНР, командир Січових Стрільців, член Стрілецької Ради, командант УВО, голова Проводу українських націоналістів (1927), перший голова ОУН (з 1929), один із ідеологів українського націоналізму. Постать, яка стала символом боротьби за створення суверенної та незалежної української держави у XX столітті.

У 1920 році Євген Коновалець заснував Українську Військову Організацію, яка стала координаційним центром підпільної боротьби проти окупаційних режимів на території України. Діяльність Євгена Коновальця у розбудові ОУН, намагання поставити українське питання у Лізі Націй, постійні заходи з налагодження націоналістичного підпілля в УРСР викликали занепокоєння у більшовицького керівництва в Москві. Протягом 1920-х років на нього було здійснено кілька замахів, які намагалися реалізувати агенти Кремля. В результаті чергової спецоперації, 23 травня 1938 року Євгена Коновальця було вбито у Роттердамі.

В XXI ст. українці продовжують свою боротьбу з Росією – тим самим ворогом, тільки з новою назвою. З державою, яка продовжує використовувати таку ж політику стосовно України, як і Радянський Союз. Але як і в XX ст. під впливом Євгена Коновальця виховувалась молодь, яка стала лідером у боротьбі проти нацистських та радянських окупантів, так і сучасне молоде покоління бере собі за приклад полковника УНР.

Вважаємо, що внесок, який був зроблений Євгеном Коновальцем для становлення незалежної України  належно не оцінений.

Саме тому, ми, депутати Тернопільської міської ради, закликаємо Президента України присвоїти звання «Герой України» Полковнику армії УНР, Голові проводу ОУН Євгену Коновальцю.

Слава Україні!

Прийнято на пленарному засіданні п’ятої сесії Тернопільської міської ради 23 квітня 2021 року.

 

                       Міський голова                                                                      Сергій НАДАЛ