Сергій Надал: "Жодна тернопільська сім'я не платитиме за групи продовженого дня" (Відео)

В Україні склалася критична ситуація з фінансуванням української освіти, через що освітня галузь перебуває на межі виживання. Однак, ми, тут, у Тернополі, робимо все можливе, щоб наші вчителі були зі зарплатами, а діти продовжили отримувати якісну освіту.

У Тернополі працівникам загальноосвітніх шкіл для виплати основної заробітної плати не вистачає 35 млн. грн. А станом на 1 вересня мережа загальноосвітніх навчальних закладів у Тернополі збільшується на 30 класів, вчителі яких не забезпечені державою коштами на заробітну плату.

Якщо говорити про групи продовженого дня, то у Тернополі їх є 144. Для їх роботи тільки до кінця року необхідно 3,5 млн. грн. І це лише на виплату заробітної плати вчителям.

Моя команда зробить все можливе, щоб забезпечити конституційне право тернополян на безкоштовне навчання. Офіційно заявляю, що жодна тернопільська сім’я не платитиме за групи продовженого дня.

Зі свого боку, хочу запевнити усіх освітян, всіх тернополян, що моя команда не дозволить знищити тернопільську школу, яка є дійсно однією з кращих в України. 

Мною підписане розпорядження, щоб всі структури міської ради, всі комунальні підприємства в першу чергу спрямували кошти на виплату зарплат бюджетникам – тобто вчителям та медикам.  Зрозуміло, що міській раді доведеться зупинити фінансування інших вкрай важливих проектів, у тому числі й деякі заплановані ремонтні роботи, закупівлю нового автотранспорту, проекти з термомодернізації. Але іншого виходу не має.