Тернопіль вирішує проблеми паркування по-європейськи

Багатоповерхові підземні паркінги — звичне явище для великих міст світу. Тепер їх почали будувати у Тернополі. Так, біля 23-ї школи триває реконструкція існуючої стоянки для автомобілів. На перехресті пр. Злуки – вул. Чубинського уже тривалий час діє стоянка для автомобілів. Заплановано облаштувати на цій території перший у Тернополі критий паркінг для автомобілів, який, у першу чергу, буде призначений для стоянки автомобілів мешканців сусідніх будинків. У паркінгу будуть створені належні умови для автомобілів та облаштована система відеооспостереження.

Наразі триває будівництво адміністративно-побутових приміщень, адже раніше там були розміщені металеві вагончики без необхідних комунікацій (води, опалення і т.д.). Нові приміщення допоможуть створити комфортніші умови для роботи охорони та адміністрації автостоянки, а також покращити обслуговування водіїв.

«У Тернополі з кожним роком збільшується кількість автомобілів, однак проблемним залишається питання паркування, оскільки місць на існуючих стоянках у місті не вистачає. Єдиний вихід для вирішення цієї проблеми - це будівництво багатоповерхових парковок», - зазначив начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека.

Управлінець зауважив, що кошти на будівництво цієї парковки йдуть не з міського бюджету.

«Щоб зекономити бюджетні кошти, ми оголосили відкритий конкурс та знайшли інвестора, який збудує на цій території перший у Тернополі критий паркінг такий же, як у всіх цивілізованих країнах Європи. Наше управління має ще декілька пропозицій для інвесторів щодо будівництва подібних паркінгів, тому усіх бажаючих закликаємо звертатися в управління стратегічного розвитку», - підсумував Юрій Дейнека.

У свою чергу міський голова Тернополя Сергій Надал зазначив, що будівництво сучасних паркінгів – не лише вирішує проблему паркування, а й створює комфортні умови для життя всіх тернополян.

«Згадана багаторівнева парковка будується за зразками паркінгів столиць західної Європи. Вона буде розташована біля 23 школи в одному з найбільш густонаселених районів Тернополя, а саме будівництво почалося після неодноразових звернень мешканців мікрорайонів Канада та вулиці Злуки. Окрім створення інфраструктури для цивілізованого паркування такі парковки дозволяють також вирішувати проблеми паркування у дворах, задимленості дворів через прогрів авто у зимку та охорону транспорту у нічний час, на що сьогодні часто скаржаться тернополяни», - зазначив Сергій Надал.