Тернопільська міська рада інформує

  • Video
    Звіт міського голови Тернополя Сергія Надала за 2021 рік

Звіт про роботу відділу взаємодії з правоохоронними органами, запобігання корупції та мобілізаційної роботи щодо запобігання корупції

Звіт

про роботу відділу  взаємодії з правоохоронними органами,

запобігання корупції та мобілізаційної роботи

 щодо запобігання корупції за 2021 рік

Пріоритетними напрямками роботи відділу взаємодії з правоохоронними органами запобігання корупції та мобілізаційної роботи є забезпечення взаємодії виконавчих органів Тернопільської міської ради з правоохоронними органами, судами, органами юстиції, Головним управлінням ДПС у Тернопільській області,  підрозділами Збройних Сил України, територіальним підрозділом Національної гвардії України, запобігання та недопущення проявів корупційних діянь посадовими особами, виконання заходів з мобілізаційної роботи і військово-облікової дисципліни.  

Відділ взаємодії з правоохоронними органами запобігання корупції та мобілізаційної роботи є виконавчим органом Тернопільської  міської ради, підпорядкований безпосередньо міському голові  та здійснює свою діяльність на підставі затвердженого Положення.

Відділом постійно здійснюється сприяння правоохоронним органам  міста в питаннях організації та забезпеченні охорони громадського порядку під час проведення масових заходів різних напрямків (свят, мітингів, акцій протесту,  інших). Розглянуто та прийнято рішення  по 227 листах, зверненнях, повідомленнях та заявах громадян, громадських організацій, суб’єктів підприємницької діяльності щодо надання дозволів, погоджень, сприяння в організації  спортивних, культурно-масових заходів чи протестних заходів з повідомленням Управління Національної поліції в Тернопільській області, Тернопільського відділу поліції щодо забезпечення охорони прав та свобод  учасників акцій та громадян. Завдяки вжитим заходам порушень громадської безпеки та конституційних прав громадян не допущено.

На виконання Закону України «Про запобігання корупції», інших актів антикорупційного законодавства, з метою недопущення проявів корупції відділом взаємодії з правоохоронними органами, запобігання корупції та мобілізаційної роботи:

-виконано комплекс заходів, пов’язаних з системою електронного декларування, забезпечено отримання суб’єктами декларування послуг електронного цифрового підпису;

- проведена відповідна роз’яснювальна робота щодо порядку та строків подання електронних декларацій;

- організовано подання службовими особами щорічних декларацій за 2020 рік шляхом їх заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції;

- 12.01.2021 року та 26.03.2021 року  керівникам виконавчих органів та депутатам міської ради розіслано нагадування про персональну відповідальність кожного, щодо своєчасного подання декларацій, дотримання вимог антикорупційного законодавства в частині своєчасного внесення відомостей про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування;

- 20.03.2021 року проведено навчання щодо своєчасного подання декларацій про доходи і видатки… для посадових осіб, керівників виконавчих органів та депутатів міської ради.

Проводилась методична та роз’яснювальна робота щодо забезпечення дотримання посадовими особами антикорупційного законодавства та заповнення посадовими особами виконавчих органів міської ради, депутатами міської ради та керівниками комунальних підприємств, установ, організацій міста декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за поточний рік.

На виконання вказівок міського голови щодо своєчасності подання електронних декларацій шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції відділом під час моніторингу електронних декларацій перевірено декларації працівників ТМР.  

Сформовано та ведеться електронна база даних про осіб, притягнутих до відповідальності  за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Проведено перевірку фактів своєчасності подачі звільнених  посадових осіб ТМР  у  2021 році - 11 осіб - порушень не виявлено.

На виконання «Порядку перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.11.2016 року № 1479/29609, повідомляємо, що відділом взаємодії з правоохоронними органами, запобігання корупції та мобілізаційної роботи Тернопільської міської ради не виявлено фактів  порушення щодо подання декларацій за 2020 рік.

Сформовано та ведеться електронна база даних про осіб, притягнутих до відповідальності  за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Надана інформація до Національного агента з питань запобігання корупції щодо уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) з питань запобігання та виявлення корупції та анкета самооцінки діяльності уповноваженого підрозділу за 1 півріччя 2021 року.

Розглянуто та прийнято рішення  по 118 листах, зверненнях, поданнях,  запитах тощо з Тернопільської місцевої та обласної прокуратур, Управління захисту економіки в Тернопільській області, Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.

З метою запобігання  корупційних проявів, забезпечення доступу громадськості до реалізації державної антикорупційної політики та своєчасного виявлення і припинення корупційних проявів, у Тернопільській міській раді діє «Гаряча телефонна лінія» тел. 0674473718, також функціонує електронна скринька skargatmr@gmail.com для скарг чи зауважень щодо дій, бездіяльності посадових осіб Тернопільської міської ради, комунальних підприємств, депутатами Тернопільської міської ради антикорупційного законодавства, Законів України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації».

Протягом 2021 року, на виконання розпорядження міського голови Тернополя від 24.01.2021 року № 8 «Про організацію військово-облікової роботи в м. Тернополі в 2021 році», згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 року № 921 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних», спільно з Тернопільським об’єднаним військовим комісаріатом, проведено 36 перевірок  організації, ведення військового обліку та забезпечення функціонування системи військового обліку на підприємствах, в організаціях та установах м. Тернополя .

Розглянуто та прийнято рішення  по 41 листах, зверненнях, запитах тощо з Тернопільського ОМВК, Національної гвардії України, підрозділів Збройних Сил України дислокованих в м. Тернопіль.

Підготовлено 14 розпоряджень міського голови: щодо здійснення військових призовів (весняний) жителів м. Тернополя на строкову службу в Збройних Силах України, на строкову військову службу до Національної гвардії України, на військову службу за контрактом; щодо створення позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії Тернопільського міського об’єднаного військового комісаріату та змін у їх складі; щодо перевірок на підприємствах, в організаціях та установах м. Тернополя здійснення військового обліку та забезпечення функціонування системи військового обліку.

Як співпраця з правоохоронними органами, розглянуто, прийнято рішення  та належним чином відредаговано щодо 63 листів СУ ГУНП в Тернопільській області, ухвал суду в кримінальних провадженнях.

Розглянуто та вирішено 141 звернення юридичних та фізичних осіб щодо проведення масових заходів та акцій в межах ч.1  ст.39 Конституції України в чому надано допомогу в організаційних питаннях та забезпечено дотримання прав і свобод передбачених Основним Законом України.

В межа компетенції відділу розглянуто та вирішено 94 звернення громадян, підприємств, установ, організацій.

Депутатам міської ради VII скликання надіслано інформацію щодо необхідності подачі декларацій перед припиненням повноважень.

Ведеться постійний моніторинг Єдиного реєстру судових рішень щодо притягнення до відповідальності посадових осіб місцевого самоврядування, керівників комунальних підприємств, установ, організацій до відповідальності за вчинення корупційного або  пов’язаного   з корупцією правопорушення з подальшим відповідним реагуванням в межах чинного законодавства.

Посадовими особами відділу постійно проводиться робота щодо вивчення законодавства України та нормативно-правових документів, які регламентують роботу відділу запобігання корупції та взаємодії  з правоохоронними органами міської ради.

З метою забезпечення належної трудової дисципліни, недопущення фактів порушення вимог правил етичної поведінки, запобігання та протидії корупції, постійно звертається увага посадових осіб відділу на дотримання ними Правил внутрішнього трудового розпорядку у виконавчих органах міської ради, вимог антикорупційного законодавства.