Тернопільська міська рада інформує

  • Video
    Тернопільська міська рада інформує

У Тернополі проведено комплекс заходів щодо цивільного захисту населення

У разі виникнення надзвичайних ситуацій у Тернополі передбачено ряд заходів, які забезпечать безпеку тернополян. Ще у липні 2014 року міський голова Тернополя Сергій Надал підписав розпорядження «Про створення штабу оперативного реагування», який координує діяльність органів влади, підприємств, установ та організацій в особливий період. У його склад входять керівники підрозділів органів державної влади та виконавчих органів міської ради.

Підготовка: У місті проводиться підготовка фахівців невоєнізованих формувань на спеціальних курсах удосконалення керівних кадрів та фахівців, а самі формування створюються на кожному підприємстві, незалежно від форми власності. Підготовку керівників підприємств ще проводять в навчально–методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області, у якому було підготовлено 136 осіб керівного складу та 455 чоловік командно – начальницького складу формувань цивільного захисту лише у 2014 році, проведено 9 об’єктових тренувань (охоплено 1058 чоловік) та 144 тактико-спеціальних навчань формувань цивільного захисту (охоплено 1002 чоловіки). Також на кожному підприємстві, що є виконавцем послуг з утримання житлових будинків та прибудинкової території, створені консультативні пункти для навчання населення.

Заклади освіти: Щодо освіти, то у навчальних закладах міста щорічно проводять День цивільного захисту. Вчителі 2,6,7 класів проходять підготовку на курсах удосконалення керівних кадрів та фахівців у сфері цивільного захисту, а директори та методисти – у навчально–методичному центрі цивільного захисту. Таким чином, у 2014 році підготовлено 229, в 2015 - 223 вчителя. Щодо дошкільних закладів, то там щорічно проводиться тиждень безпеки дитини.

Захисні споруди: В Тернополі знаходиться 91 захисна споруда, з них 55 сховищ та 36 протирадіаційних укриттів.

Сховища передбачені для укриття працюючих змін підприємств і розташовані на їх територіях в промисловій зоні. Наявні захисні споруди можуть вмістити до 30 тис. чол. У проекті бюджету на 2015 рік передбачено кошти в сумі 669, 663 тис. грн. на ремонт сховищ комунальної власності. Наразі у комунальній власності міста знаходиться 3 сховища, 5 протирадіаційних укриттів, у обласній та районній – 1 та 8, у державній – 30 та 21, а у приватній – 21 та 2 відповідно.

Медична сфера: Медична служба міста виробила план дій при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру та в особливий період. У разі необхідності будуть залучатися студенти медичного університету, які пройшли курс медицини катастроф. Щодо керівників медичних закладів, то вони пройшли відповідну підготовку в навчально-методичному центрі цивільного захисту.

Варто зазначити, що у Тернополі створено банк донорської крові для працівників, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, учасників антитерористичних операцій (ДСНС, МВС, СБУ).

Інформування: Рекомендації населенню щодо правил поведінки під час проведення масових заходів і дій при загрозі вчинення терористичного акту були оприлюднені у газеті «Тернопіль вечірній» у вересні 2014 року, яку розповсюджували у кожну скриньку.

У разі потреби оповіщення населення проводиться з використання системи оповіщення з включенням електросирени та задіянням радіотрансляційної мережі, яку перевіряють кожної середи з 14.00 до 15.00 год. При потребі передбачено використання ефірів місцевих телеканалів та радіостанцій, а при відсутності електропостачання - автомобілі, які обладнані гучномовцями (МВС, газової служби, міського відділу ДСНС, портативні гучномовці).

 

Збройний опір: Організацію збройного опору здійснюють збройні сили та їх військові формування. Також у місті функціонує школа допризовної підготовки, де проходять навчання учні старших класів, а у 2014 році на базі цієї школи та кафедри медицини катастроф Тернопільського медичного університету, військової кафедри Тернопільського економічного університету пройшли підготовку з основ військової справи 196 мешканців міста. В тому числі 45 працівників Тернопільської міської ради, керівники комунальних підприємств та депутати міської ради, які виявили бажання.

У місті розроблено план дій органів управління Тернополя на випадок загрози, або виникнення надзвичайних ситуацій на особливий період. Посадові особи знають, як діяти в тій чи іншій ситуації для забезпечення життєдіяльності міста. Також для ліквідації НС в місті створено резерв матеріальних засобів та паливно–мастильних матеріалів, відповідно до «Комплексної програми розвитку цивільного захисту м. Тернополя».

Пожежні частини: Тернопільські пожежні частини укомплектовані необхідною технікою. З метою скорочення терміну прибуття до місця пожежі, на масиві «Дружба» розміщується місцева пожежна команда – комунальна установа міської ради.

Загалом, на території міста розташовано 62 колонки качалки, 40 з яких готові до роботи. Місця їх розташування вказані на сайті водоканалу, періодично інформація розміщується в засобах масової інформації. Що ж до пожежних гідрантів, то їх перевіряють працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій разом з працівниками водоканалу відповідно графіків Державної служби України з надзвичайних ситуацій.