Тернопільська міська рада інформує

 • Video
  Тернопільська міська рада інформує

Перелік заходів та рекомендації щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій у м.Тернополі

На території міста прогнозуються надзвичайних

ситуацій в залежності від їх походження:

 1. Надзвичайні ситуації техногенного походження.
  • Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах.

На території міста знаходиться 5 хімічно-небезпечних об'єктів. Всі підприємства відносяться до III ступеню категорії небезпеки. У виробничому процесі вони використовують небезпечні хімічні речовини аміак, рідкий хлор.

 • Аварії на потенційно-небезпечних об’єктах (вибухо- та пожежонебезпечних об’єктах).

В місті на обліку знаходиться 106 потенційно небезпечних об’єктів.

 • Аварії на автошляхах при перевезенні небезпечних вантажів.
 • Припинення постачання електроенергії і газу.
 • Виникнення аварій на залізниці.
 • Аварії на АЕС України.

Аварії на Хмельницький АЕС або Рівненський АЕС можуть викликати на території міста утворення зони радіоактивного забруднення, при якій буде виникати необхідність впровадження одного з режимів радіаційного захисту робітників, службовців суб’єктів господарювання та населення міста.

 1. Надзвичайні ситуації природного походження.
  • підтоплення на території міста внаслідок дощових паводків або під час весняного масового танення снігів.
  • буревії та урагани.
  • хуртовини і снігові замети, інші небезпечні природні явища на території міста.
  • виникнення зсуву ґрунту.
 2. Надзвичайні ситуації екологічного походження або пов’язані з санітарно-екологічним благополуччям.

На екологічний стан міста можуть впливати об'єкти, на яких існують екологічні проблеми, пов’язані з забрудненням довкілля і небезпекою для населення.

 

З метою забезпеченням техногенно-екологічної безпеки, захисту населення і території міста від наслідків надзвичайних ситуацій, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і реагування на них рішенням виконавчого комітету від 15.10.2015 року №937 „Про затвердження положення про місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді та її посадового складу”  створено місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді та визначено її посадовий склад.

З  метою планування, підготовки та проведення евакуаційних заходів у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій Розпорядженням міського голови від 23.02.2017 р. №51  „Про створення комісії з питань евакуації м.Тернополя”   створено комісію з питань евакуації м.Тернополя

 

Заходи щодо попередження надзвичайних ситуацій та виконання реалізації державної політики у сфері цивільного захисту Тернопільською міською ланкою Тернопільської територіальної системи єдиної державної системи цивільного захисту (далі – ТМЛ ЄДС ЦЗ).

Управлінням надзвичайних ситуацій, здійснюється організаційне, інформаційне та методичне забезпечення роботи  місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді.

Виконання попереджувальних заходів та вирішення оперативних питань з ліквідації аварійних ситуацій, які мали місце протягом 2017 року на території м.Тернополя організовувалося місцевою комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді.

Згідно плану роботи, місцевою комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді, заплановані заходи на 2017 рік виконані в повному обсязі, крім того були розглянуті позачергові питання які потребували негайного вирішення. За 2017 рік проведено 10 засідань комісії, з них 5 позачергових, на яких розглянуто 18 питань та винесено 103 рішення комісії:

- 18.01.2017 р. про ситуацію із несанкціонованим вивезенням твердих побутових відходів на сміттєзвалище в с. Малашівці Зборівського району.

- 24.02.2017 р. про стан виконання заходів з підготовки органів управління цивільного захисту міста до дій при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском льодоходу, повені та паводків у 2017 році;

- 05.04.2017 р.  про попередження нещасних випадків на водних об’єктах міста у літній період 2017 року;

- про посилення пожежної безпеки об’єктів  у весняно-літній пожежо-небезпечний період 2017 року;

- про затвердження Графіку проведення комплексних перевірок стану готовності захисних споруд цивільного захисту розташованих на території міста Тернополя протягом 2017 року;

- про стан та заходи із забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення м.Тернополя у 2017 році.

- 30.05.2017 р. про виявлення та знешкодження авіабомби часів ІІ світової війни за адресою вул. Нечая, 6.

- 11.07.2017 р. про організацію профілактичних та протиепідемічних заходів щодо недопущення розповсюдження захворюваності на кір серед населення м. Тернополя;

- щодо ситуації із захворюваності  на іксодові кліщові бореліози  (хвороба Лайма ) в м. Тернополі.

- 21.07.2017 р. про спалах кишкової інфекції (сальмонельоз, сімейне вогнище, 5 чол.) в м.Тернополі по вул. Приміська,4.

- 16.07 2017 р. про заходи підготовки житлово-комунального господарства до роботи в зимовий період 2017- 2018 рр.;

- про попередження надзвичайних ситуацій та посилення пожежної безпеки  міста в осінньо – зимовий період 2017 - 2018 рр.;

- про утримання в технічно-справному стані систем зовнішнього протипожежного водопостачання;

- про дотримання правил пожежної та техногенної безпеки на об’єктах зберігання (базах, складах) пально-мастильних матеріалів розташованих на території міста Тернополя.

02.10.2017 р. про ситуацію з захворюваністю на кір в м.Тернополі.

- 27.10.2017 р. визначення готовності органів управління Тернопільської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту  до реагування на загрозу та ліквідацію наслідків НС під час несприятливих погодних умов в осінньо-зимовий період 2017 -2018 роки;

- про затвердження переліку потенційно небезпечних та хімічно-небезпечних об’єктів м.Тернополя.

- 07.12.2017 щодо попередження негативної соціально-економічної ситуації в КНП „Міська комунальна лікарня №3” ТМР.

 

Згідно п.5 п.п.5.1 розпорядження міського голови м.Тернополя від 01.02.2017 р. №27 „Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту м.Тернополя на 2017 р.” 24.02.2017 р. проведено  тренування   Тернопільської міської  ланки Тернопільської територіальної  підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту  з питань готовності до пропуску льодоходу,  повені та дощових паводків у весняно-літній період та 27.10.2017 р.  щодо виконання завдань під час несприятливих погодних умов в осінньо-зимовий період До тренувань були залучені представники міських спеціалізованих служб цивільного захисту.

  Управлінням відповідно до покладених на нього завдань розроблено та відкореговано План цивільного захисту м.Тернополя з додатками. Розроблено План цивільного захисту на особливий період.

Підготовленні в 2017 році розпорядчі акти з основної діяльності управління надзвичайних ситуацій Тернопільської міської ради:

- розпорядження міського голови від 06.01.2017 р. №1  „Про розгортання пересувного пункту обігріву”;

- розпорядження міського голови від 09.02.2017 р. № 35 „Про затвердження переліку спеціалізованих служб цивільного захисту м.Тернополя”;

- розпорядження  міського голови    від 18.08.2017 року  №210                                                       „План заходів безпеки на час проведення в місті Тернополі Східноєвропейського Кубку    з  аквабайку (фрістайл), етапів  чемпіонату світу з водно - моторного спорту у класі F500 та  F125 та Кубку  міського голови у класі S550”;

- розпорядження міського голови від 27.12.2017 р. №311 „ Про попередження виникнення нещасних випадків на водних об’єктах в  зимово - весняний період 2017 – 2018 р.р.”.

Забезпечено підготовку в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області 178 чол. керівного складу та  445 чол. командно-начальницького складу формувань цивільного захисту та фахівців.

Проведено 31 спеціальних об’єктових тренувань якими охоплено 9312 чол. та 6  спеціальних об’єктових навчань формувань цивільного захисту якими охоплено 336 чол.

В 2017 р. виявлено та знешкоджено на території міста 17 вибухонебезпечних предметів.