Уряд схвалив право на пенсію за вислугу років для артистів

Уряд схвалив право артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів на пенсію за вислугу років незалежно від віку. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 161.

Таким чином Перелік відповідних посад приведено у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Законодавчим актом визначено, що право на пенсію за вислугу років мають артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів за наявності стажу творчої діяльності від 20 до 35 років за переліком та у порядку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Зокрема, для артистів хору театрів опери і балету та професійних художніх колективів пенсія передбачена за наявності стажу творчої діяльності не менше 30 років.

Необхідний вік для артистів драми, артистів оркестру, які грають на духовних інструментах, за наявності стажу творчої роботи на сцені, становить не менше 25 років, а для артистів оркестру (крім тих, які грають на духовних інструментах), артистів хору і мімічного ансамблю, концертмейстерів-піаністів, артистів вокально-драматичної частини – не менше 30 років.

 

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області