Тернопільська міська рада інформує

  • Video
    Тернопільська міська рада інформує

Складаємо графік відпусток на 2018 рік

У кінці 2017 року перед кожним роботодавцем постане питання про затвердження графіку відпусток працівників на 2018 рік. Як встановлено ч.4 ст. 79 Кодексу законів про працю України даний графік затверджується власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), і доводиться до відома всіх працівників.

При складанні графіків обов’язково враховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості їх відпочинку. Водночас не слід забувати і про законодавчі норми, адже, наприклад, відповідно до частини 13 статті 10 Закону України “Про відпустки” N 504/96-ВР від 15.11.1996 щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються: особам віком до вісімнадцяти років; інвалідам; жінкам перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї; жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда; одинокій матері (батьку), які виховують дитину без батька (матері); опікунам, піклувальникам або іншим самотнім особам, які фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків; дружинам (чоловікам) військовослужбовців; ветеранам праці та особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ; батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу; в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.

До графіка відпусток варто включати не лише щорічні, а й інші оплачувані додаткові відпустки (в т.ч. додаткові відпустки одиноким матерям та особам, які мають дітей), що надаються протягом календарного року, а також дні відпустки, невикористані працівником у минулому році.

Форма графіка відпусток не визначена чинним законодавством, тому його складають у довільній формі. Тож роботодавець може самостійно розробити форму такого документа для використання.

У разі якщо трудовий договір укладено з працівником після затвердження графіка відпусток, до нього може бути внесено відповідні зміни та доповнення.

Графіки відпусток повинні доводитися до відома всіх працівників під підпис. Найзручніша форма доведення їх до відома - це вивішування їх для загального ознайомлення в приміщеннях підприємств та їх структурних підрозділів. Відсутність графіка відпусток розглядається як “інші порушення вимог законодавства про працю” і за такі порушення передбачено санкції.

 

Юридичний відділ

Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного

фонду України Тернопільської області